Black Friday İndirimleri Ne Zaman Başlıyor

Black Friday İndirimleri Ne Zaman Başlıyor

Black Friday diğer ismi ile Kara Cuma, adından de anlaşılacağı gibi bizlerle yani Türk milleti ile alakalı bir durum olarak bilinmez. Yine de globalleşen dünyada bu tarz günlerin daha fazla ön planda kutlanmasını sağlamıştır. İlk olarak Black Friday nedir sorusunun yanıtını belirtmek gerekir. Black Friday, ABD’de Şükran Günü’nün ardından gelen ilk Cuma günü için kullanılan bir terimdir. Peki ABD vatandaşlarının inancına göre, kutsal bir günden sonra gelen Cuma’ya neden kara ismini vermişlerdir. Neticede Kara Cuma, akılda bazı olumsuz düşünceler oluşmasına neden olabilir.

Son dönemlerde ülkemizde de birçok mağaza da Kara Cuma ismi altında birçok farklı etkinlikler yapmaktadır. Genellikle  bu etkinliklerin, Amerika’daki gibi büyük oranda olduğunu söylemek elbette mümkün değildir. Fakat yine de normal bir zamana kıyasla daha fazla indirimin olduğu söylemek yanlış olmaz. Online alışveriş sitelerinde de büyük bir ses getiren alışveriş çılgınlığı Black Friday ne zaman? Birçok kişinin alışverişlerini yapmak için beklediği ve denk getirmeye çalıştığı adeta dört gözle beklediği kara Cuma 2022 yılında hangi tarihe denk geliyor? Çoğu kişi tarafından merak ediliyor.
black friday ne zaman

Black Friday Ne Zaman ?

Salt kültürün haricinde olan ve artık tüm dünyada dört gözle beklenen indirimler ve bu indirimler ile şok etkisi yaratan, ünlü markaların büyük ölçüde indirimli kampanyalar düzenlediği efsane kara Cuma ne zaman? diye çoğu kişi tarafından merak edilir. Black friday indirimleri 2022 senesinde 25 Kasım tarihinde başlıyor olacak. Yani, efsane Cuma İçin tarih olarak 25 Kasım 2022 Cuma gününü kaydedebilirsiniz. bütçenizde bu tarihe göre ayarlamalar yaparak alışveriş yapabilirsiniz.

Yani, yıl boyu almak isteyip de alamadığınız, bütçenizin yetmediği ürünleri,  önemli birtakım ihtiyaçlarınızı ya da kendinizi, sevdiklerinizi mutlu etmek için hoşunuza giden hediyeleri bu tarihte satın alarak, hem keyifli hem de kârlı bir günü geçirme fırsatı bulabilirsiniz. Özellikle Noel, bir çeşit tatil olduğu için perakende satış hizmeti veren tüm firmalar bu güne çok sıkı bir hazırlık yapar. Ülkemizde ise Kasım ayında böyle bir tatil söz konusu olmasa da alışveriş tutkunlarının  bayram olarak kabul ettiği bir gündür. Bu günde satış gerçekleştirecek olan firmaların yıllık gelirlerinin %20’si bu kritik dönemle alakalıdır.
black friday hakkında

Black Friday Nasıl Değerlendirilir?

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de son yıllarda black friday kültürü yayılmaya devam ediyor.  Dünya da ileri gelen ve tanınmış marka devleri perakende satışlarda akla zarar indirimler uygular black friday gününde ve vatandaşlar yoğun bir ilgi gösterir. İnternette ya da  mağazalarda gezinirken yaklaşık olarak %80’e varan Black Friday 2022 indirimleri çoğu kişinin ilgisini çeker.

Bir süredir yaşanan  pandemi sürecinin de etkisiyle ekonomi bilindiği üzere zor bir süreçtedir. Buna bağlı olarak  gücü de epeyce düşmüştür. Çoğu kişi keyfi alışverişlerini tamamen durdurmuş ve, gerçek ihtiyaçlarını bile zor karşılayabilir bir duruma gelmiştir. Bu zor zamanlar da insanlar için adeta ilaç gibi gelen indirimleri de kaçırmamak, uzun zamandır almak istediğiniz her türlü ürünü alma imkanı bulmak Black Friday ile çok mantıklıdır. Black Friday indirimleri ne zaman diye merak edenler tarihi kaçırmamalıdır.
indirim günü black friday

Black Friday İle Her Ürün Kategorisinde Büyük İndirimler

Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte insanların pek çok alanda ihtiyaçları da artış göstermeye başlamıştır. Özellikle çok pahalı olan mont, kaban, çizme, bot, kazak ya da diğer ürünleri Black Friday indirimi ile en uygun fiyata satın alabilirsiniz. Bu konuda önemli maddi bir avantaj sağlayabilirsiniz. Süslü Kadın sitesinden Black Friday tarihi ile ilgili bilgi alabilirsiniz.