Koç Burcu ve Özellikleri

Koç Burcu ve Özellikleri

Koç, burçların ilk kuşağında yer alan burçtur. Koç burcu özellikleri şu şekildedir; Genellikle hareketli ve enerjik yapıları ile bilinirler. Egoları oldukça gelişmiştir. Bu burca sahip olanlar çok pratiktir. Olaylara karşı coşkularını asla gizli tutamazlar. Yaşamları boyunca her zaman canlı ve atılganlıklarını kaybetmeden heyecanla yürürler. Merak etmiş oldukları konular için yaratıcı davranırlar. Amaçları doğrultusunda ilerlemeyi severler ve kendilerini eylemleri ile kanıtlarlar.

Eğer ki koç burcu girişimde bulunacaklarsa o zaman izleyecekleri yolu ayrıntılı bir şekilde planlarlarsa, enerjik yapılarından dolayı daha üretken olurlar. Bencilliklerinden dolayı sabırsızlıkları ve söz dinlemez tavırları yüzünden bazen güç duruma düştükleri anlarda olabilir. Böyle bir durumda başlanılan işi bitirmeden bırakırlar. Konuşma tarzları abartılıdır. Bazen gerçekleri değiştirerek anlatmayı severler.
koç burcu özellikleri

Koç Burcu Erkeği

Koç burcu erkeği, çok çekici ve etkileyici olur. Otoriterdir. İstedikleri bir şeyi gerçekleştirme konusunda asla engel tanımaz. Koç burcu erkeği cüretkardır. Karşı tarafı avlanacak bir av olarak görmesi mümkündür. Bir Koç erkeği ile ilişki yaşamak çok kolay değildir. Eğer ki uzun süreli bir beraberlik söz konusuysa her an her şeye hazırlıklı olmanız gerekir. Heyecanlı ve meydan okuyan bir kişiliğe sahiptir. Yaşam hayatında ikinci planda olmaktan nefret ettiklerinden dolayı, beraberliklerine damga vuran koçların yanında olmak dahi büyük bir olaydır.

Beraber olduğu kişiyi nefessiz bırakacak kadar hareketli yapıya sahiptir. Disipline gelemeyen bir özelliği vardır. Koç burcu erkeği özellikleri arasında kendisine eşlik edecek bir sevgiliye gereksinim duyar ve hayatı boyunca bu duygu ile yarışır. Bağımsız kişiliğinin devamlı olarak bir sevgi ile beslenmeye ihtiyacı vardır. Koç burcu özellikleri erkek, aşkta zafere ulaşmak ister.
koç burcu

Koç Burcu Kadını

Koç burcu kadını, ihtiyatsız, coşkulu ve dik kafalıdır. Bu nedenle yaşam koç burcu kadını özellikleri için hiç de kolay değildir. Tutkulu ve idealist yapısını her daim vurgulayacak bir yaşam biçimini benimsemiştir. Himayeci ve korumacı iç güdüsünü ön planda tutan bir eş arar. Koç burcu özellikleri kadın için ilişkilerinde oldukça kıskanç bir yapı sergiledikleri bilinir. Tutkuları derin ve hisleri de bir o kadar içtendir.

Koç burcu kadının yanında iyi ve kötü günde erkeği var ise kendisi ideal bir kişiliğe sahip olur. Yaşamlarında çocukların önemi oldukça büyüktür. Onlarla çok iyi bir geçim sağlar ve onlara büyülü bir dünya kurar. Diğer annelere göre tek farkı, onları her ağladığında koşup kucağına almayışıdır. Bunun nedeni ise onlara hem onurlu hem de gururlu bir kişilik kazandırmaya çalışmaktır.
koç burcu erkeği

Koç Burcu Aşk Hayatı

Koç burcu ilişkilerinde oldukça kıskançtır. Sevdiği kişiyi hiç kimseyle paylaşmaz. Ancak kendisine kur yapacak çok fazla flörtü olabilir. Aniden asık olup aniden vazgeçmesi mümkündür. Uğruna özgürlük hakkını feda edeceği çok az kişiye sahiptir. Tutkuları çok fazla derin ancak hisleri de bir o kadar içtendir. Koç burcu cinsellik ve sevgiye çok fazla önem verir. Çok beğenilen biri olsa dahi, kendisine güveni yoktur. Hep kusurlarının olduğunu düşünür ve yaşamı bu şekilde kendisine zindan eder.

Koç Burcu İş Hayatı

Koç burcu hangi ay denildiğinde koç burcu ile tanıştığınız da farklılığını hissetmeniz mümkündür. Ya fazla sever ya da hiç sevmezsiniz. Engel ve baskı koç burcunu korkutmaz. Belirli hedefleri vardır. Sağa sola çarpıp amaçlarını elde ederler. Genellikle stresli işleri kendileri bulur. Koç burcu yükseleni ile bir iş ortamını paylaşmak hiç de o kadar kolay değildir.