Erken Hamilelik Testi

Erken Hamilelik Testi

Erken Hamilelik Testi Kullananlar: Test Yanlış Mı?

Erken hamilelik testlerini temel olarak klasik idrar hamilelik testleri gerçekleştirilir gibi idrar damlatılarak uygulanan test kitleridir. Erken gebelik testi ile klasik testleri ayıran nokta ise erken gebelik testlerinin yüksek hassasiyete sahip olması nedeniyle diğer testlerin tespit edemediği hamilelik oluşumlarını da tespit edebilmesidir. Adet geçikmesi yaşayan ya da hamilelik beklentisi olan kişiler hamile olup olmadıklarını araştırmaktadır. Bu noktada en hızlı sonuç kaynaklarından olan erken hamilelik testleri devreye girmektedir. Peki erken hamilelik testi ne zaman yapılır?

Erken gebelik testinden en doğru sonucun alınabilmesi için;

  • erken gebelik testinin son kullanma tarihinin geçmediğinden serin ve kuru yerde muhafazasının gerçekleştirildiğinden emin olunmalıdır.
  • Testin gerçekleştirilmeden 3 – 4 saat içerisinde fazlaca sıvı tüketilmesine özen gösterilmelidir.
  • Test süreci testin kullanım talimatları doğrultusunda gerçekleştirilmelidir.
  • İdrarın ilk kısmı akıtılarak sonraısnda numune alınır.
  • Testte belirtilen süre kadar beklenmelidir.
  • İkinci çizgi silik dahi olsa iki çizgi olması sonucun pozitif olduğunu ortaya koyarken tek çizgi negatif olarak kabul edilmektedir.
    erken gebelik

Hamilelikten süphelenen bireylerin erken gebelik testi kullanacakları zaman araştırdığı konulardan birisi de erken gebelik testi doğru sonuç verir mi, sorusudur. Her testte olduğu gibi erken gebelik testlerinde de yanılma payı olsa da bu oran çok düşük bir orandır. Bu testler kullanışlı, uygun fiyatlı olmalarının yanı sıra %1’lik bir yanılma payı bulunmaktadır.

Erken gebelik testi fiyat aralığı ürünlerin markası ve satıcıya göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak yine de erken gebelik testleri en hızlı ve uygun fiyatlı hamilelik öğrenme yöntemlerinden birisidir. Peki en iyi erken gebelik testi hangisidir? Bunun için net bir markadan bahsedilemese de güvenilir marka ve satıcılardan alınacak erken hamilelik testleri en iyi testlerdir. Bunun için eczane ve benzeri sağlık kuruluşlarından alınacak bilinen markaların tercih edilmesi gerekmektedir.
erken gebelik testi

Erken Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Diğer birçok hamilelik testinden ayrılan erken gebelik testi ne zaman yapılmalı? Erken gebelik testi döllenmenin ardından 5 – 6 sonra yapılabilmektedir. Diğer bir ifadeyle erken gebelik testi kişinin regl başlangıcından 5 gün öncesine dek tespit edebilmektedir. Bu sayede hamilelik süphesi veya beklentisi olan kişiler daha hızlı sonuç elde edebilmektedir.

Erken Gebelik Testi Yapanların Yorumları

Erken hamilelik testi hamilelikten şüphelenen kişilerin en hızlı ulaşabildiği ve uygulayabildiği yöntemlerden birisidir. Ancak birçok kişi bu testleri yapmadan önce erken gebelik testi yapanlar tarafından gerçekleştirilen yorumları da araştırmaktadır. Peki erken gebelik testi yapanların yorumları nasıl? Testi yapanların teste ilişkin yorumları ve sürecin ilerleyişine yönelik yorumları genellikle olumlu yönde olmaktadır. Ancak beklentiler, sürecin yanlış ilerlemesi veya farklı nedenlere bağlı olarak erken hamilelik testi yapanlar bu süreçten memnun olmayabilmekteler.