Hametan Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Hametan Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Cilt problemleri sorununu gidermek için krem statüsünde milyonlarca çeşit bulunmaktadır. Hametan krem bu ürünlerden bir tanesidir, eczaneler vasıtasıyla satılan Hametan krem cilde etkisi olduğu kadar kullanıcılar tarafından yoğun ilgi de çekmektedir. Birçok kişi tarafından kullanılan Hametan krem ne için ve nasıl kullanılır? Eczanelerde ve evlerimizde çok eski zamanlardan beri kullanılan Hametan krem iki farklı seçenekte satılmaktadır. Hametan pomat hem krem olarak eczane raflarında yer almaktadır. İkisi arasındaki fark ise Hametan kreme göre daha yağlı olmaktadır. Fakat cilt bakımı açısından kullanmak isterseniz, ikisini de kullanmanızda sakınca yoktur.
Hametan Krem neye iyi gelir

Hametan Krem Ne İçin Kullanılır?

Hametan krem ne işe yarar? Cildimiz için dermatologların hastalarına reçete ile tavsiye ettiği Hametan krem uzun yıllardan bu zamana kadar olumlu etkileriyle söz edilmektedir. Raflarda 50 gram ve de 30 gram olarak satılmakta olan Hametan krem tüp şeklinde satılmaktadır. Hamamelis virginiana etken maddesi ile bu kremi içeriği yaklaşık 25 gram Hamamelis virginiana bulunmaktadır.

Cilt sorunlarını ortadan kaldırmaya yarayan Hametan krem başarılı bir iltihap giderici özelliği ve yaralardan ve sivilce sorunundan kanamayı durdurma gibi etkisiyle birçok iyileştiriciliği bulunmaktadır. Hametan ne işe yarar Hametan krem uzun yıllardan bu zamana kadar elimizin altında bulunan yalnızca ciltteki sivilce sorunları için değil nemlendirici ve medikal arayanların da kullanabileceği Hametan kremdir. Hametan nedir? Hametan yanık kremi olarak daha çok kullanılmaktadır bu tarz medikal kremlerin hiçbiri kesinlikle uzman doktorları danışılmadan kullanılması tavsiye edilmemektedir.
Hametan Krem Nedir

Hametan Merhem Özellikleri

Hametan merhem Dermatologların tavsiyesi üzerine yaz aylarında güneş yanıkları için ağda sonrasında oluşan tahrişler gibi kızarıklıklara, sivilce sonrasında oluşan lekeleri yok etmesi, çatlamış kurumuş ve yıpranmış ciltlere bakım yapıp onarması yara izlerinin kolaylıkla kaybolmasını özellikle Hametan pişik kremi olarak doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Yatak yaraları için açık yaralar ameliyat yaralarına da iyi gelmektedir 1 ve de 2 derece yanık tedavisinde de Hametan yanık kremi kullanılmaktadır. Hametan kullanalar ve dermatolog tavsiyesi ile cilt renk tonunu eşitler Hametan kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışarak kullanmanızı tavsiye edilir.

Hametan Kremin Yan Etkileri

Doktorunuza danışmadığınız takdirde farklı ciltlerde sorunlar meydana gelebilmektedir. Hametan sivilce kremi piyasa da raflarda bulunan cilt kremlerine nazaran yan etkisi daha az bulunmaktadır hassas cilde sahip olan kişiler içerisinde maddelere karşı aşırı duyarlılığı bulunan kişiler yan etkileri görünmektedir. Deri döküntüleri, gırtlakta şişme, dilde şişme, yüz ve dudaklarda şişme gibi belirtilerle karşılaştığınızda doktorunuzla mutlaka danışmalısınız. Hametan kremin fiyatı eczanelerde reçetesiz satıldığından eczanelere göre Hametan fiyat değişikliği olabilmektedir.
Hametan krem

Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

Hametan kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Dermatologlar ve uzman doktorlar tavsiye etmediği sürece cilde uygulanması farklı sorunları meydana gelmektedir. Cildinize Hametan kremi uygulamadan öncesi kesinlikle cildinizi ya da Hametan kremi süreceğiniz bölgeyi güzelce temizlemelisiniz. Parmağınızın ucuna çok az bir miktar da alıp ovalayarak incitmeden sürün. Ovalamayı krem sürülen bölge emdiği zaman bırakabilirsiniz. Hametan Krem sürülen bölgeyi kapatması da gerek yoktur.

Hametan Krem Kullananlar

Hametan krem kullananlarına bakıldığında bebeklikle birlikte doğumdan itibaren her yaş grubunda emziren anneler de dâhil olmak üzere kullanılmasında herhangi bir olumsuz etki bulunmamıştır. Benzer bazı kremlere göre az yani etkisi bulunan Hametan kremin yan etkisi az olan kremler arasında kayda geçmiştir. Sosyal medya aracılığıyla da Hametan kullanalar kadınların birbirlerine tavsiye ettiği kremler arasında Hametan kremi öncelik taşımaktadır.