Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen Burç Hesaplama

Arkadaş ortamlarının ve flörtlerin olmazsa olmaz konularından biri de elbette yükselen burçlardır. Doğum haritamızın vazgeçilmezi olan yükselen burç nedir ve nasıl hesaplanır? Gelin birlikte inceleyelim.

Yükselen Burç Nedir?

Yükselen burç, tam olarak doğum saatimiz sırasında ufuk çizgisinde beliren burcumuzdur. Doğum haritamızın birinci evinde yer alan bu burç için hayatımızı şekillendiren burç demek yanlış olmayacaktır. Yükselen burcumuz sayesinde girdiğimiz yeni ortamlarda ilk izlenimimiz oluşur ve karşıdaki kişiye de kendimizle ilgili ilk ip uçlarını vermiş oluruz. Günlük hayattaki tüm davranış ve uygulamalarınız aslında yükselen burcunuzla alakalıdır. Tarzınız, tavırlarınız hatta fiziksel özellikleriniz dahi yükselen burcunuz etrafında şekillenir. En az Ay ve Güneş burcumuz kadar etkili olan yükselen burcumuz, kişiliğimiz ve davranışlarımızda büyük rol oynamaktadır. Konuşma şeklimizden giyim tarzımıza kadar hayatımızın her alanını etkisi altına alır. Yeni tanıştığımız kişiler yükselen burcumuzla ilgili enerjilerimizi hisseder ve tanımlamalarında yükselen burcumuzun özelliklerini sıralarlar. Kısaca özetlemek gerekirse yükselen burç dış dünya iletişim kurabildiğimiz bir kanal ve araçtır diyebiliriz. Dışarıdan nasıl göründüğümüzü ve nasıl bir izlenim bıraktığımızı belirler.

Yükselen Burçlar Neden Önemlidir?

Burcumuzun yorumlarını ve özelliklerini okurken mutlaka yükselen burcu da görmekteyiz. Yükselen burcumuzun önemli olmasının sebebi ise yukarıda bahsettiğimiz gibi dış dünya ile iletişim kurmamıza yardımcı olduğu içindir. Kişiliğimizi oluşturarak davranışlarımızı ve karakterimizi şekillendirir. Diğer insanlara gösterdiğimiz yüzümüz tamamen yükselen burcumuzdur diyebiliriz. Olaylara verdiğimiz tepkileri, günlük hayattaki davarnışlarımızı, giyim tarzımızı, duruşumuzu ve insanların gözündeki ilk izlenimimizi kesinlikle yükselen burcumuza borçluyuz. Yükselen burcumuz için kabuğumuz ya da taktığımız maske diyebiliriz. İnsanlar bizimle tanışmadan önce yükselen burcumuzun aurasını algılar. Dış dünya ile iletişim kurma aracımız olan yükselenimiz işte bu sebeplerden dolayı oldukça önemlidir. Peki yükselen burç nasıl hesaplanır? Birlikte bakalım.

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

Yükselen burç hesaplama için kişinin öncelikle doğduğu yeri ve saati tam olarak bilmesi gerekir. Yükselen burç bulma işlemi sırasında kişinin doğum anındaki koordinatları ve saati önemlidir. Doğum yeri, tarihi ve saati belirlendikten sonra doğum sırasındaki burç haritası açığa çıkar ve ufukta yer alan burç yükselen burcunuz olarak belirlenir. Yükselen hesaplama sırasında tüm bu kriterler göz önünde bulundurulur. Kişinin cinsiyeti burç hesaplam için önemli değildir. Yükselen burcu öğrenme için bu kriterler yeterlidir ancak doğum saatinizden emin değilseniz iki saat ileri ya da geri yazarak yükselen burcunuzu kolayca bulabilirsiniz. Zodyak’ta 12 burç bulunduğu ve dünya bir günlük dönüşünü 24 saatte tamaladığından iki saat fark doğru sonuca varmanıza yardımcı olacaktır. Yükselen burç tablosu aracılığıyla tam olarak hangi yükselene sahip olduğunuzu kolayca öğrenebilirsiniz. Tek yapamanız gereken tabloyu bilgileriniz ile doldurmak olacaktır.