Pürüzsüz Bir Cilt İçin 9 Öneri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin 9 Öneri

Kadınların neredeyse hepsi pürüzsüz bir cilde kavuşabilmek için pek çok yönteme başvuruluyor. Bizler de kolaylıkla uygulayabileceğiniz güzellik sırlarını sizler için hazırladık. Çoğu ritüeli yerine getirdiğiniz halde pürüzsüz bir cilde sahip değil misiniz? Pürüzsüz bir cilt için neler yapılmalı? Ürün tavsiyelerinden bazı ipuçlarına kadar pürüzsüz cilt için düzenli yapabileceğiniz tavsiyelerimize göz atın. Pürüzsüz cilt için verdiğimiz tavsiyeler şu şekildedir;

Güzel ve Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ne Yapmalı?

“Pürüzsüz bir cilt için ne yapmalı” sorusuna verilebilecek en güzel cevap, yüzünüzü temizledikten sonra muhakkak tonik kullanmanız gerektiği olacaktır. Tonik, yüz temizlendikten sonra ciltte kalanları iyice temizler ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur. Cildimiz doğal olarak asidik bir yapıya sahipken yüz temizleyici ürünler ve sabun alkali yapıdadır. Bunun için cildimizin zaman içerisinde asit dengesini sağlaması gerekir. Toniğin de tam olarak böyle bir özelliği vardır. Bu özellik sayesinde de istediğimiz pürüzsüz cilt görünümünü yakalayabiliriz.

  • Sabahları Kendinize Zaman Ayırın

Herkes gece yatmadan önce mutlaka yüzünü temizler ancak sabah bunu yapmak biraz zor gelebilir. Gece yaptığımız rutinleri sabah da uygulamamız cildimizi güne hazırlamamızı sağlar. Sabahları makyaj öncesi yüzünüzü nemlendirmeniz kusursuz bir cilt için ön hazırlık olacaktır.

  • Kullandığınız Suya Dikkat Edin

Suyun cildimiz için önemini bilmeyen yoktur. Fakat bazı sular diğerlerinden biraz farklıdır. Filtrelenmiş su ile yıkayacağınız yüzünüz, pürüzsüz yüz için daha etkili olacaktır. Cildinizin çok daha temiz olmasını istiyorsanız saf su kullanmaya özen gösterin. Aksi takdirde suda var olan metal ve klor cildi kurutabilmektedir.

  • Çifte Temizlik

Sivilcesiz ve pürüzsüz bir cilt için, cilde yapışan maddeleri iyi bir şekilde temizlemek gerekir. Bunun için ilk yapmanız gereken şey, cildinizi suyla yıkamaktır. Sonrasında makyaj temizleyici bir ürün ile ikinci temizliği destekleyebilirsiniz. Haftada bir kez uygulayacağınız peeling ise cildinizdeki ölü derilerin atılmasını sağlayacaktır.

  • Kuru Fırça ile Masaj

Kuru fırça uygulaması, genellikle selülitler için kullanılmaktadır. Ancak bunun yanında yüzümüz için de kullanabileceğimizi biliyor muydunuz? Kuru fırça ile masaj yapmak ciltteki ölü derileri temizler. Bunun yanı sıra kan dolaşımını hızlandırarak daha yumuşak ve pürüzsüz cilt elde etmenizi sağlar. Cilt için kullanacağınız fırçanın yumuşak olmasına dikkat edin ve masajı dairesel hareketlerle yapın.

  • Cildinizi Rahat Bırakın

Cildinizi rahat bırakmak, daha kusursuz bir cilde sahip olmanız için çok önemlidir. Çıkan sivilceleri sıkmamaya ve cildinize nazik davranmaya özen gösterin. Sivilcelerle oynamak ciltte ağır hasarlara neden olabilir.

  • Sakin Kalın

Stres, bütün vücudumuz için son derece olumsuz bir unsurdur. Vücutta kortizol hormonunun salgılanmasını tetikleyen en önemli unsur strestir. Bu da kolajenin azalmasına ve cildin esnekliğini kaybetmesine neden olur. Kolajenin azalması da cildimizde oluşabilecek bazı hastalıklara zemin hazırlar.

  • Her Zaman Serum Kullanın

Yaşlanma karşıtı olan serumlar, cildin esnekliğini kaybetmesini engeller. İçerisinde yer alan minik parçacıklar sayesinde cilt canlanır ve yumuşar. Nemlendirici öncesi süreceğiniz serum, cildinizin yenilenmesini sağlar ve pürüzsüz cilt için zemin hazırlar.

  • Ürünlerin İçeriklerine Dikkat Edin

Cildinizin ihtiyaç duyduğu şeyleri iyi bilin ve problemlerinize yönelik ürünler almaya dikkat edin. Eğer sivilce probleminiz varsa içerisinde salisilik asit bulunan ürünleri, pürüzsüz cilt istiyorsanız da C Vitaminli ürünleri almaya dikkat edin.