Ombre ve Balyaj Fiyatları

Ombre ve Balyaj Fiyatları

Ombre fiyatları saçında bir değişiklik yapacak olan kadınların en sık merak ettiği konulardan biridir. Çünkü önce bütçe planlaması yapılarak sonrasında kuaföre gitmeye karar verilir. Şunu belirtmek gerekir ki yaptıracağınız ombre fiyatları bulunduğunuz bölgedeki kuaförlere, kuaförün kullanacağı malzeme kalitesine ve saçın uzunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Bununla birlikte uzun saç ombre, kısa saç ombre ve saç ucu ombre fiyatları büyük değişiklik gösterir. Aynı kriterler balyaj fiyatları için de değişiklik gösterir.

Her il kuaför işlemleri için farklı fiyat tarifesi sunar. Bunun için hangi bölgede oturuyorsanız bölgesel fiyat araştırma yapmanız gerekir. Ombre fiyatları 2022 incelemesi bu şekilde sizin için daha kolay olacaktır.
ombre saç

Ombre Nedir?

Ombre nasıl yapılır sorusu pek çok bayanın merak konusudur. Saç rengini değiştirmek isteyen ve doğal görünmeyi dileyen bayanların tercihi uzun yıllardır ombre modelden yana olmaktadır. 2007 yılından beri ombre şık saç rengi modelleri arasında yer alıyor. Gölgelendirme tekniği olan ombre saçın uç ve boy kısımlarının saçın kendi renginden bir ton açığa boyanması ile elde edilir. Hangi renk tercih edilirse edilsin gölgeler mutlaka bir ton açıktır. Genelde sarı ve karamel tonları tercih edilir.

Ombreyi röfleden ayıran teknik ise ombrenin saçın ortalarından başlanması, röflenin ise saç diplerinden başlamasıdır. Balyaj aralıklı şekilde uygulanır. Her biri birbirine benzese de üçünü birbirinden ayıran görünümler vardır. Ombre saç fiyatları da diğer işlemlere göre bir tık daha farklıdır.
ombre seçenekleri

Ombre Seçenekleri

Ombre nedir sorusunu cevapladıktan sonra seçenekleri de inceleyebiliriz. Ombre seçenekleri arasında ince bukle ve kalın bukleler gösterilebilir. Saçları uzun olan kişiler ince bukleleri kullanabilirken uzun saçlı olanlar kalın bukleleri tercih ederek saçlarını daha dolgun gösterebilir. Bununla birlikte açık kahve-koyu kahve, açık kahve-karamel, sarı-karamel gibi alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Balyaj Nedir?

Balyaj nedir dersek saçın belirli kısımlarına gölgelerin uygulanması diyebiliriz. Genelde tutam tutam yapılır ve saça çok başka bir görünüm sunar. Balyajın da kendi arasında farklı modelleri vardır. Kısa saç balyaj, ters balyaj ve kısmi balyaj bunlardan birkaçıdır. İnce balyaj çok görünür değildir ancak büyük değişiklik vaat eder. Balyaj saç modellerinde de koyu renk sarı ve koru karamel tercih edilir. Bununla birlikte açık kahve ve koyu sarı da çok sık tercih edilir. Balyaj ne demek ve modelleri sorusunun cevabını en iyi bu şekilde verebiliriz.
balyaj saç modeli

Ombre Saç Kimler Tarafından Tercih Edilir?

Ombre saç genelde genç kızların favorisidir. Ancak orta yaşlı kadınlar tarafından da çok sık tercih edilir. Ombre genel olarak sarışın ve esmer kadınlara yakışır. En avantajlı yanı da tüm ten renkleri ile uyumlu olmasıdır. Ünlü isimlerin yanı sıra iş kadınları tarafından da sık tercih edilen saç modelleri arasındadır. Ombre saç boyası diğer boyalara göre daha özel teknikler ile uygulanır.

Ombre Nasıl Yapılır?

Ombre nasıl yapılır sorusu da bayanların sık merak ettiği konudur. Evde bu tekniği uygulamak pek mümkün değildir. Kuaförlerde uygulanan ombrelerde saç buklelerini ayırmak için alüminyum folyo kullanılır. Böylece saç aralarına ombre boyasını uygulamak çok daha kolay olur. Ortalama 2-3 saatlik bir işlemdir. Ne kadar sürede işlemin biteceği saçın uzunluğu ile alakalı bir durumdur. Doğal ombre modelleri günümüzde çok daha fazla tercih edilir. Birbirine yakın tonlarda renk kullanılarak bu ombre şekli uygulanır. Ombre ne kadar cevabı da kullanılacak renk tonuna göre değişiklik gösterir .