Kıvırcık Kısa Saç Modelleri 7 Fikir

Kıvırcık Kısa Saç Modelleri 7 Fikir

Kıvırcık saçların kısayken de mükemmel gözükmesi mümkündür. Bu durumdaki en önemli nokta, doğal saçları kesme konusunda profesyonel bir kuaför bulmaktır. Kuaför bukle modeline, yoğunluğuna, dokusuna ve kafa şekline uyacak kısa bir şekil verecektir. Bunun yanı sıra düzgün bir kısa kıvırcık saç kesimi hem saç modelini geliştirmek hem de korumak adına doğru bir saç bakım gereksinimine ihtiyaç duyar. Kıvırcık saçlar, hangi model tercih edilirse edilsin yapısından dolayı kıvrıldığı için daha kısa gözükmesi mümkündür. Bu nedenle istenilen uzunluktan 1cm daha uzun kesilmesi önerilir. Kıvırcık saç örgü modelleri için en iyi saç modeli hafif katlı Bob saç modelidir. Tabi başka kısa saç modeli bulabilmek de mümkün.

Kıvırcık Kısa Bob Kesim
Kısa kıvırcık saç modeli için ilk önceki model yukarıda da bahsettiğimiz gibi Bob kesimdir. Kısa Bob kesim sayesinde doğal bukleleri en iyi şekilde ortaya çıkarmak ve sergilemek mümkün. Eğer ki açık bir ten renginiz var ise o zaman koyu kızıl saç rengi de model için harika bir seçim olacaktır.
Kıvırcık Kısa Saç

Modern Kısa Kıvırcık Saç

Bu kısa kıvırcık saç modelleri ise, size ayrı bir cazibe ve modern bir görünüm kazandıracaktır. Siyah kıvırcık saça sahip olanlar aralara kahverengi vurgular katarak daha çekici ve etkili bir görünüm elde edebilir. Bu saç modeline uygun bir bakım rutini için de bukleler genellikle hemen kurumaya meyilli olduğundan dolayı yoğun nemli kalmasına yardımcı olan ürünleri tercih etmenizde fayda vardır.
kıvırcık Kısa Saç Modelleri

Hacimli Çene Boyu Kıvırcık Bob

Hacimli çene boyu kısa dalgalı saç kesimi de, genel olarak çene uzunluğunda kıvırcık bir Bob kesimdir. Kafa seklinize göre saçınızı kesen kuaförünüzde çok yoğun dokulu bir saç kesimi yapıp yapmayacağını mutlaka sorun. Kıvrımların yumuşamasını yardımcı olabilmek için bukle belirginleşmesini sağlayan bir ürün ya da hafif bir hacim sunan köpük kullanmanız iyi bir fikirdir. Hacimli çene boyu kıvırcık Bob, daha çok sabahları saçlarına şekil vermekte zorlanan ve fazla zaman harcamak istemeyen kıvırcık saç kadın için oldukça ideal bir tercih olabilir.
kıvırcık çene boyu saç

Açılı kıvırcık Kısa Bob

Açılı kıvırcık Bob kesim, saçların dolgunluğunu koruyabilmek için boyun çizgisini takip eden bir modeldir. Genellikle en popüler kıvırcık kısa saç modelleri kadın arasında yerini alır. Bu modele bir hayli yoğun doku katabilmek için bukleler arasında görünen birkaç tane beyaz saç teli varsa harika bir duruş sergiler. Onlar açılı kıvırcık kısa Bob modeline çok yakışacak.
Kıvırcık saç kısa kesimi

Harika Sıkı Bukleler

Bu saç modeli için saça bide bütün olarak bakmanız ve ona basın üstünde hacim veren ve yüzün çevrelenmesine yardımcı katmanlar sunan yuvarlak bir şekil elde edin. Kıvırcık saçları asla taramayın. Kuaförünüzde saçlarınızda yuvarlak bir görünüm elde edebilmek için istediği her bukleyi kesmesini söyleyin. Aynı zamanda bu saç modeli omuz uzunluğundaki saçlar için de harika olur.

Kıvırcık Kaküller

Doğal saç dokunuza ayrı bir hava katmak için güzel kıvırcık Kaküller ile süsleme yapabilirsiniz. Hem hareketi hem de hacmi artırmak adına sarı gölgeler ile birlikte kullanın. Çene uzunluğuna gelen bu kısa kıvırcık saç renkleri modelinin şeklini koruyabilmek için her 8 ila 10 hafta içerisinde düzeltme yapmak gerekir.
kahküllü kısa kıvırcık saç

Kıvırcık Kısa Lob

Kıvırcık saçlar için saç modelleri arasında lob model de en az bob kesim kadar etkileyici bir sonuç elde etmenize yardımcı olur. Bu modeldeki ön kısımda bulunan saç telleri, hafif bir şekilde omuzlara dokunuş yapar. Şekillendirmek amacı içinde bukle kremi ile saçınıza daha yumuşak bir görünüm kazandırmanın mümkündür.