Kısa Katlı Saç Modelleri

Kısa Katlı Saç Modelleri

Kısa katlı saç modelleri neredeyse her döneme damga vuran modeller içerisinde yerini alır. Genel olarak bu tür katlı modeller bayanların en çok tercih ettiği saç modellerindendir. Gerek duruş olarak güzelliği gerek kullanım açısından bayanlara bir hayli kolaylık kazandırır. Bu nedenle modern kısa saç modelleri güz tipine uyan ve yakışan kadınların en öncelikli tercihidir. Bu sezonun öne çıkan saç modellerinde ise Bob kesim ve pixie saç diye tabir edilen çok kısa saç kesimleri öne çıkmaktadır. Asimetrik modeller bu yıl en yoğun ilgiye maruz kalan modeller arasında yerini alır. Eğer ki yüz tipiniz asimetrik kesime uygun ise bu tip kesim modelleri tam da sizin için demektir.

Bol Katlı Saç Modelleri

Bol ve katlı kısa saç modelleri için ön planda kullanılan asimetri ile oldukça modern ve sık bir görüntü elde edilmiş. Bu tür modellerde tek tarafın biraz kazıtılması da yılın moda saç kesim tekniğinin arasındadır. Bunun yanı sıra yuvarlak yüzlü bayanlarda yüzü daha uzun ve ince göstermek içinde bu tür asimetri uygulamaları en büyük tercih sebebidir. Doğru kesim tekniği elde ettiğiniz zaman kesinlikle yüzünüzde harika bir görüntü elde etmek oldukça kolay olur.
kısa saç

Katlı Bob Kesim Modeli

Bu senenin patlamaya uğrayan saç modeli hiç şüphesiz ki Bob kesimdir. Bob kesim özellikle de uzun yüzlü bayanlar için harika bir görünüm sunar. Fresh bir hava elde etmek, tazelenmek, yenilenmek isterseniz ve yüz tipiniz de bu tip bir kesim için müsaitse mutlaka Bob kesim modeli tercih etmeniz önerilir. Bunun yanı sıra Bob katlı saç kesim modelleri kişiyi daha genç gösterdiği içinde en büyük tercih sebepleri arasında yerini alır.

Az Katlı Saç Modeli

Az katlı küt saç modelleri için yine Bob kesim girebilmek mümkündür. Bu tür modelde arkada ve ön tarafta asimetri elde etmek için az oranda kat uygulaması yapılır ve ön kısım tek bir taraftan uzun bir halde kalabilir. Özellikle saçınızı yana doğru ayırıyorsanız o zaman bu tür tek tarafın uzun olduğu saç modelleri sizin için oldukça uygun olabilir.
kısa saç modeli

Kıvırcık Katlı Saç Modelleri

Bildiğiniz gibi perma da son yıllarda yeniden bir moda haline gelen kısa katlı saç modelleri içerisinde yer alır. Genellikle ince yüzlü ve sert hatları bulunan kadınlar için perma hatları bir hayli yumuşak gösterdiği ve yüze ayrı bir sempatiklik kazandırdığı için yoğun ilgi görür. Perma saç modellerinde kesimde düz saçlardan farklı olmak zorundadır. Bu tür saç boyunu kısaltmadan katlı kesim modelinde çok fazla kat kullanmak saçın bir hayli kabarık gözükmesine neden olur. Eğer ki bu kesimde amaç bu değilse ise zaman fazla kat kullanımından uzak durmakta fayda vardır.
Kıvırcık Kısa Saç

Dalgalı Saçlar İçin Kısa Katlı Saç Modelleri

Dalgalı bir saçı iz var ise o zaman katlı kesim modelleri kesinlikle sizin için biçilmiş bir kaftandır. Dalgalı saç modelleri her zaman kendisinden hacimli olduğundan dolayı bu tür ufak kat hareketleri saçın doğal bir şekilde biçimlenmesine yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra bu tür omuz hizasında ayarlanan önceden katlı saç kesimi içinde böyle modelleri rahat bir şekilde tercih edip hiç risk almamış olursunuz.

İnce Telli Saçlar İçin Kısa Katlı Saç Modelleri

İnce Telli saçlar için başlıca en büyük problem hacimsizliktir. Bu hacimi elde edebilmek içinde genel olarak en çok katlı kesim modelleri tercih edilir. Bol katlı küt kesim modeli her zaman hacim kazandırdığı için ince Telli saçlar içinde bir hayli uyumlu olur.