Kirpik Lifting Nedir? Nasıl Uygulanır?

Kirpik Lifting Nedir? Nasıl Uygulanır?

Günümüzde bakımlı olmak ve her daim güzel bir görüntüye sahip olmak artık hayatın normal akışı içinde sayılıyor. Her geçen gün yeni bir trend karşımıza çıkıyor. Özellikle kadınların her gün uzun uğraşlar sonucu makyaj yapma gereksinimi için yeni ve pratik yollar aranıyor. Aynanın karşısında saatlerce makyaja harcanan vakti hem kısaltmak için daha pratik yollar tercih ediliyor. Son zamanlara oldukça popüler olan ve fazlaca araştırılan kirpik lifting nedir sorusunun yanıtı bir tür kalıcı makyajdır.

Hem profesyonel bir çözüm oluşturmak hem de daha uzun süre kalıcılığını korumak isteyenler için kirpik lifting işlemi çok sayıda kadının tercihleri arasında. Bu işlem ile daha keskin kirpiklere çok daha doğal bir şekilde kavuşmak mümkün.
kirpik lifting hakkında

Kirpik Lifting İşleminin Süresi Nedir?

Kirpik lifting ne kadar kalıcı diye soranlar için bu işlemden ortalama 3 ay boyunca faydalanabilirsiniz. Ayrıca kirpik lifting işleminin etkisi geçtiğinde tekrar yaptırmanızda hiç bir sorun yoktur. Bu işlem düşünüldüğünün aksine oldukça kolay bir mantıkla yapılan sadece 1 saat kadar bir süre içinde gerçekleşen kalıcı makyaj türlerinden biridir. Rimelle bile yapılmayacak şekilde kirpikler uzun ve dolgun durur. Kirpik lifting işlemi yapıldıktan sonra rimel sürmeye hatta göz makyajı yapmaya ihtiyaç bile duymayabilirsiniz.
kirpik lifting nedir

Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Kirpik lifting güzellik uzmanı eşliğinde yapılan bir işlemdir. Kimyasal kullanılarak yapılan kirpikleri tek tek ayırarak ve boyama işlemi yapılarak uygulanır. Bu sayede kirpikler hem uzun hem hacimli hem de koyu renk gözükür. Böylece Daha keskin ve gösterişli bakışlara sahip olursunuz.

Kirpik Lifting nasıl yapılır sorusunun cevabı ise kirpikler silikon bir dolgu malzemesinin üstüne alınır. Gözünüzle herhangi bir temas oluşmaması için bu işlem özellikle yapılır. Kirpikler özel bir tarakla tek tek ayrılır. Rimel sürülünce oluşan yapışma görüntüsü olmaması için itina ile taranır. Bu işlem yapılırken kirpiklerin kalıcı ve sabit kalması için özel bir solüsyon kullanılır.
kirpik lifting nasıl yapılır

Kirpik lifting ile kirpikler uçlarıma kadar boyanır. Böylece kirpik renginiz daha koyu olacağından kirpikler daha gür ve dikkat çekici gözükecektir. Bu işlem tekrar yapılır. Göz kapağınızın boyutuna göre uygun bedende ped yastık ile gözünüz de koruma altına alınır. Uygulamanın kalıcılığını arttırmak için streç film benzeri bir ürünle kirpikler özel solüsyonda bekletilir. Sonrasında boyama işlemi için de aynı uygulama yapılır. İşlemin en sonunda kirpiklere özel bakım yağı uygulanır. Kirpikler lifting uygulaması ile kıvrık ve uzun bir hacme de girecektir.

Kirpik Lifting Zararlı mıdır?

Kirpik lifting yaptırmaya karar verenler son olarak Kirpik lifting zararları araştırmasına giriyorlar. Kirpik lifting işleminin herhangi bir zararı yoktur. Özellikle güvenilir güzellik merkezlerinde alanında uzman biri bu işlemi uygularsa olumsuz hiçbir durumla karşılaşılmaz. İşlem takma kirpik ya da ipek kirpik gibi bir uygulama değildir. Tamamen kişinin kendi kirpikleri üzerinde uygulanır. Kirpik lifting aslında keratin bakım olarak da bilinir. Sonradan eklenen bir kirpik olmadığı için çıkma düşme göze batma yapmaz. Özellikle rimel ve ipek kirpik gibi gözde ağırlık hissi de vermez. Doğal kirpiklerinizi şekillendirilmesi ve sabitleme işlemini temel alan kirpik lifting uygulama sürecinde ve sonrasında herhangi bir acı hissi vermez. Can yakıcı değildir.

Evde kirpik lifting uygulamak isteyenler için çeşitli paketler ve ürünler piyasada satılmaktadır. Ama işlemin uygun bir güzellik merkezinde profesyonel kadro ile yapılması göz sağlığınız için de önemlidir. Ayrıca kullanılan cihaz ekipman ve bakım ürünlerinin de uzman kişi tarafından yapılması tavsiye edilir.