Kaş Alma Yöntemleri Nelerdir? Kaş Nasıl Alınır?

Kaş Alma Yöntemleri Nelerdir? Kaş Nasıl Alınır?

Kaş Alma Yöntemleri Nelerdir? Kaş Nasıl Alınır?

Genel olarak herkesin kaş alma ve şekillendirme teknikleri farklıdır. Özellikle bu teknikler içerisinde cımbızla kaş almak, iple kaş almak ve ağda ile kaş almak gibi teknikler yer alır. Bunlar en çok tercih edilen ve güvenilir yöntemlerdir. Kaş alma teknikleri için araştırma yaptıktan sonra senin için en uygun olan ve en kolay geleni tercih ederek kaslarına şekil vermeye başlayabilirsin.

İp ile Kaş Alma Yöntemi

Öncelikli olarak iple kaş alma için çok ışıklı bir ortamda ayna karşısına geçmelisin. Kaşlarını almak istediğin yerin aydınlık olması çok önemlidir. Böylelikle minik tüyler dahil olmak üzere tüm her şeyi net bir şekilde görebilirsin. Kaşlarını aşağıya ve yukarıya doğru tarayıp fazlalık olan kaşlarını fark etmen mümkündür. Kaşlarını taraman için eski bir maskara fırçası, kaş kalemi ya da diş fırçası tercih edebilirsiniz.

İple kaş almak için uzunca bir ipi parmaklarına dolayarak makas şeklinde hareket ettirip kaslarını kolay ve pratik bir şekilde almaya başlayabilirsin. İple kaş alma yöntemleri kolay gibi görünüyor olsa da ilk başlarda hata yapmaya çok müsaittir. Bu nedenle iple alınan bölgelere çok dikkat edilmeli ve adım adım kaşlarınızı almanız gerekir.

Cımbız ile Kaş Alma Yöntemi

Cımbızla kaş alma yöntemi, en güvenilir olanıdır. Ancak cımbızla kaş almak diğer kaş alma tekniklerine göre biraz daha uzun sürebilir. Belirgin bir kas elde edebilmek için kaş ürünlerinin hepsini elinin altına toplayarak sonrasında kaşlarınızı almaya başlayabilirsiniz. Kaşlarınızı almaya kaşlarınızı keserek başlamanız daha iyi olur. Kaşlarınızı yukarıya doğru taradıktan sonra uzun görünen kaşlarınızı bir makas yardımı ile hafifçe kısaltabilirsiniz. Bu adım neticesinde kaşlarınız daha net bir şekilde görülecek ve hangi bölgeleri şekillendirmen gerektiğini anlayabileceksiniz.

Kaşların Nereleri Kısaltmak Gerekir: kaşlarınızda uzun baş kısımlarını ve orta bölümlerini kısaltmanız iyi sonuç verir. Sondaki kaşlar yana doğru tarandığı için uzun olmaları seni asla rahatsız etmez. Kaşlarınıza şekil verdikten sonra onları kaş maskarasıyla sabitlenen de mümkündür.

Ağda ile Kaş Alma Yöntemi

Ağda ile kaş alma yöntemi en acılı olsa da en hızlı yoldur. Yalnızca birkaç saniye bu acıyı çekecek olduğunuzu düşünecek olursak kesinlikle bu acıya değecektir. Ağda ile kaş alırken ağdayı sürdüğünüz yere dikkat etmeli ve çok taşırmamalısınız. Ağda ile kaş almaya başlamadan önce mutlaka kaşlarınızı kısaltmanız gerekir. Kaşlarınızı kestikten sonra ağda ile kaşlarınızı almaya başlamadan önce kaşlarınızın hem başlangıç noktasını hem de bitiş noktasını belirlemeniz gerekir. Bunun için ilk önce elinize bir kalem alarak burnun kenarına dik gelecek vaziyette yerleştir. Böylelikle kasının başlangıç yerini bulmanız mümkündür. Bitiş çizgisi içinde, elinizdeki kalemi burnunuzun kenar kısmından göz bebeğinize doğru uzattığınızda bitiş çizgisini görebilirsiniz.

Kaş Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evde kaş alma yöntemine başlamadan önce mutlaka öncesinde bir taslak oluşturmalısınız. Taslak oluştururken de çizmiş olduğu iki noktayı dikkate alarak, kaşlarını çıkış yönüne doğru almaya başlamalısınız. Bu sene genellikle kalın, belirgin ve doğal kaşlar moda.

Kalın Kaş Nasıl Alınmalıdır? Doğru kaş alma teknikleri ve doğal görümüne sahip olan kaşlar için, kaşları üst tarafından değil de altlardakilerin fazlalıklarını almalısınız. Kaşları alırken inceltmek yerine yalnızca dağınık görünen kaşları toplamalısınız. Böylelikle kalın kaş trendini yakalamış olursunuz.

Kaş Alırken Şekli Bozulduysa Ne Yapmak Gerekir?

Kaş alırken eğer ki şekli bozulduysa kesinlikle telaş yapmanıza gerek olmaz. Kaşlarını bir sıra inceltip kavisli kaş stiline çevirmen mümkündür. Birkaç ay sonra kaşlarınız tekrar uzadığı zaman istediğiniz kaş şeklini yeniden verebilirsiniz.