İsteme Elbisesi Modelleri

İsteme Elbisesi Modelleri

İsteme geceleri her kadının hayalini kurduğu özel gecelerden bir tanesidir. Bu nedenle isteme elbisesi seçimi yaparken çok titiz davranmak makuldür. Sevgilinizin evlenme teklifine evet dediyseniz bundan sonraki ilk işiniz isteme gecesine hazırlanmak olacaktır. Söz kıyafeti, isteme elbisesi nasıl olur diye merak ediyorsanız içeriğimizin devamında birkaç ipucu bulabilirsiniz.

Türbanlı olsanız da olmasanız da zevkinize uygun bir şekilde isteme elbisesi bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. İsteme tesettür elbisesi modelleri de oldukça geniştir. Neredeyse her renkten ve modelden isteme elbisesi temin etmeniz mümkündür. Yalnızca birkaç ayrıntıya dikkat etmeniz gerekir.
isteme elbisesi

İsteme Elbisesi Nasıl Seçilir?

Söz elbisesi olarak da bilinen isteme elbisesi seçerken birtakım niteliklere dikkat etmek gerekir. Hem kıyafetin üstümüzde çok hoş görünmesi için hem de kıyafeti layığı ile taşımak için en ufak püf noktalara bile özen göstermek en doğrusu olacaktır. Söz elbisesi seçimi yapılırken dikkat edilecek detaylar aşağıdaki gibidir;

  • Mekâna göre elbise seçimi yapmalısınız.
  • Vücut tipine göre elbise tercihi olmalıdır.
  • Kumaşına göre elbise tercihi yapılmalıdır.
  • Ten renginize uyumlu elbise tercihi yapmalısınız.
  • Damatla uyumlu renkler seçilmeli

Kız isteme elbisesi seçiminde bu detaylara dikkat ederseniz çekileceğiniz fotoğraflarda daha ahenkli görünebilirsiniz.
isteme elbise modeli

İsteme Tesettür Elbisesi

İsteme tesettür elbisesi seçenekleri oldukça geniştir. Kemerli, kuşaklı, fırfırlı, taşlı, incili, pullu ve tül detaylı tesettür elbise bulmak mümkündür. Eşarp ve türban ile uyumlu isteme elbisesi çok daha iyi görünür. Her bedene ve her zevke uyumlu tesettür söz kıyafeti bulmak mümkün. Özellikle nar ekşisi, limon rengi, pudra pembe, toz pembe ve kırmızı çok revaçta olan renklerdir.

İsteme Elbisesi Seçiminde Damatla Uyum Nasıl Olur?

İsteme elbisesi seçerken damatla uyum yakalamak istiyorsanız beyaz isteme elbisesi seçebilirsiniz. Böylece damat ne renk giyerse giysin onunla uyumlu olursunuz. Üstelik sade ve şık bir görünüm elde etmek istiyorsanız beyaz elbise tercihiniz olabilir. Ancak düz beyaz yerine işlemeli, tüllü, dantelli ve aksesuarlı beyaz elbise modeli tercih edebilirsiniz.

Eğer beyaz elbise tercihiniz değilse isteme gecesi alışverişine damatla birlikte çıkabilirsiniz. Böylece ortak bir renk kararı alarak buna uyumlu bir şekilde elbise tercihi yapabilirsiniz. Örneğin damat gri renk takım elbise seçerken siz pudra pembesi elbise tercih edebilirsiniz. Damat da papyon ya da kravatını pudra pembesi renginde kullanabilir.

İsteme elbisesi kapalı modeller de çok fazladır. Aynı renk uyumunu tesettür elbiselerde de kullanabilirsiniz. Tesettür modellerde kişilerin tercihine uyumlu, bedenine uyumlu bir şekilde tasarlanmış çok fazla alternatif vardır. Güvenilir firmalardan inceleme yaparak ten renginize yakışır, damat kıyafetine uyumlu şık bir elbise bulabilirsiniz.
tesettür isteme modeli

Evde İsteme Elbisesi Seçimi Nasıl Olmalı?

İsteme evde söz elbisesi seçimi aslında daha kolaydır. Şatafat ve gösteri arka planda kalabilir. Daha sade, uzun ve oturaklı bir elbise seçimi yapabilirsiniz. İsteme elbisesi uzun seçenekler sizin daha çok işinize yarayabilir. Ev ortamında daha rahat hareket etmeniz gerekeceğinden ötürü çok dar olmayan, etekleri aşırı uzun olmayan ve vücut hareketlerinizi kısıtlamayan elbise seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Elbisenin modeli ne olursa olsun önceliği rahatlığa vermelisiniz. Çünkü siz ne kadar rahat hareket ederseniz elbiseyi o kadar iyi taşırsınız. Sürekli ayağınıza takılan uzun etekli bir elbise küçük kazalar geçirmenize neden olabilir. Aynı şekilde vücudunuzu çok fazla saran dar elbiseler de kendinizi kötü hissetmenize sebebiyet verebilir. Bu nedenle isteme gecesi elbisesi seçerken önce vücut tipinize göre elbise bakmalısınız.