İstanbul’da Yılbaşı Nerede Kutlanır?

İstanbul’da Yılbaşı Nerede Kutlanır?

Yeni yılın yaklaşmasıyla beraber sokaklar, AVM’ler süslenmeye başlandı. Yeni yıla yaklaşıldıkça yılbaşı kutlamaları için araştırmalar yapılmaya başlandı.  Yılbaşı için büyük şehirleri tercih edenler güzel bir gece geçirmek için en güzel mekanlarda rezervasyon yaptırmaya başladı. İstanbul’da yılbaşı için mekanlar oldukça  fazla sayıda mevcut. Her bütçeden her zevke uygun birçok kaliteli güzel mekanlar bulunuyor.  Üstelik yılbaşı İstanbul için sadece mekanlarda değil en meşhur sokaklarında da tüm coşkusuyla kutlanıyor.
yılbaşı

İstanbul’da Yılbaşında En Hareketli Caddeler

İstanbul’da yılbaşında nereye gidilir diye soranlara birçok seçenek sunulabilir. Ama yeni yılı en kalabalık ve en çoşkulu kutlayan bazı yerler sıralanabilir.  Bunlardan en popüler ve birinci sırada olanı ise Taksim meydanı.

İstiklal Caddesi Taksim, İstanbul’un en işlek caddelerinden olan İstiklal caddesi hem yerli hem de yabancı turistlerin en uğrak yeri.  Sadece cadde bile bu kadar hareketiyken Taksimde bulunan yüzlerce mekan da yılbaşına özel partiler ve programlar düzenliyor. Bu mekanlar oldukça rağbet gördüğü için özellikle yılbaşı akşamına bırakırsanız içeri girmeniz zor olabilir. Bu mekanlara rezervasyon ile gitmeniz yer sıkıntısından dolayı mağdur olamamanız açısından oldukça önemli.
istanbul caddeleri

İstanbul yılbaşı kutlamaları için en doğru seçimlerden biridir.  Taksim kadar hareketli olan bir diğer cadde ise Kadıköy Bağdat caddesidir.  Sürekli ışıklı olan bu cadde günün her saati hareketli olması sebebiyle oldukça keyifli vakit geçirebileceğiniz mekanlarla dolu. İstanbul yılbaşı programları için  doğru seçimlerden biri olan Kadıköy de neredeyse her mekanda yılbaşına özel bir organizasyon mevcut.

Yılbaşı gidilecek yerler İstanbul araştırmalarında en üst sırada çıkan yerlerden birisi de şüphesiz ki İstanbul boğazıdır.  Havai fişek gösterileri ile yeni yıla merhaba diyen Ortaköy lazerli ışık şovlarıyla da göz kamaştırıyor. Yeni yıla ister Ortaköy meydanında isterseniz de boğaz manzaralı mekanlarda hoş geldin deme şansınız bulunuyor.  Fakat Kadıköy ve Taksime göre Ortaköy’de fiyatlar çok daha yüksek olabiliyor.
ortaköy

Yılbaşında gidilecek yerler İstanbul için bir diğer seçenek ise Beşiktaş meydanıdır.  Boğazı gören bir diğer yerlerden olan Beşiktaş’ta da ister mekanlarda eğlenebilir isterseniz de havai fişek gösteri ile yeni yıla merhaba diyebilirsiniz.

İstanbul Yılbaşı Programı Olan Mekanlar

İstanbul’da yılbaşı akşamı için herkesin eğlence anlayışına göre mekanlar ve organizasyonlar var.  İster alkollü ister daha sakin bir gece geçirmek isteyenler için bütçeye göre paketler oluşturulmuş.  Taksimdeki Jolly Joker yılbaşında ünlü isimleri sahnede ağırlıyor.  Bilete ilk içki dahil olabiliyor.

Eski yıla veda ederken daha klasik seçimleri olanlar için de harika seçenekler var.  Kadıköy’de Praye Taş Plak isimli mekanda ise 8 çeşit mezeli başlangıç menüye canlı fasıl müzik eşlik ediyor.  Sürpriz eğlenceleri ve dansöz gösterisiyle zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.
yılbaşında istanbul

Yeni yıla Üsküdar da girmek isteyenler ise manzaraya karşı Galba Restoran’ı tercih edebilir.  Canlı müzik eşliğinde mezeler ve hindili pilav menüsüyle hem leziz hem de eğlenceli zaman geçirmenizi sağlayacak.

Balık severler için Florya’da bulunan Mavi Yengeç restoran ise levrek eşliğinde yeni yıla geçiş yapıyor.  Sevdiklerinizle ailece vakit geçirmeye uygun olan bu mekan yılbaşı menüsünün dolgunluğuyla da dikkat çekiyor.

Yılbaşına boğazda girmek isteyenlere ise İstanbul’un en elit mekanları arasında gösterilen Lacivert restoran eşlik ediyor.  Canlı müzik, manzara, lazer gösterileri ve enfes bir sofra ile yeni yıla girmek isteyenler için bu mekan harika bir seçim olabilir.

Yeni yılda nerede olursanız olun sevdiklerinizle daha nice mutlu yıllara yeni yılınız kutlu olsun.