Göz Estetiği ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Göz Estetiği ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Göz çevresinde genetik faktörlere ya da yaşlanmaya bağlı bazı sorunlar oluşmaktadır. Çevresel faktörler, uyku ve beslenme de bu sorunları tetikleyebilmektedir. Göz çevresinde meydana gelen göz altı torbaları ya da göz kapağı düşüklüğü gibi sorunlar cerrahi müdahale ile düzeltilebilmektedir. Peki cerrahi müdahale nasıl işe yarar? Sorumuzun cevabını birlikte inceleyelim.

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği, göz kapağının görme alanını etkileyecek kadar sarkması ya da hoş olmayan bir görünüme sebep olması durumunda gerçekleştirilen cerrahi operasyondur. Kişinin olduğundan daha yaşlı ya da yorgun görünmesine de sebep olan bu olumsuz durumu cerrahi müdahale sayesinde ortadan kaldırabilirsiniz. Göz kapağı düşüklüğü doğuştan ya da yaşa bağlı olarak kendini gösterebilmektedir. Bu durumun tıptaki adı ise pitosizdir.

Kişilerde görülen göz kapağı uçlarının ya da kirpik kısmının içe doğru dönmesi de gözlerde yaşarmaya ve görme bozukluklarına sebep olabilmektedir. Sağlığınızı olumsuz etkileyen bu duruma karşı cerrahi yardım alabilirsiniz. Ayrıca bebeklerde görülen düşük göz kapağı sorunu da ilerde görme tembelliğine sebep olabilmektedir. Bu gibi durumlarda doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

İlerleyen yaşlarda görülen göz kapağı düşüklüğü de görme problemlerine sebep olabilmektedir. Yaşlı ve yorgun görünmenize de neden olan bu problemi basit bir operasyonla ortadan kaldırabilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz kapağı estetiği, sarkmış ve fazla bulunan kas ve deri dokusunun cerrahi müdahale ile alınması işlemidir. Plastik cerrah tarafından yapılan bu işlem sonrasında göz altı torbalarınızdan ve göz kapağı düşüklüğünüzden kolayca kurtulabilirsiniz. Bu işlem tıptaki adı Blefaroplasti’dir. Operasyon sonrası cilt daha gergin ve genç bir görünüme kavuşur. Gözleriniz olduğundan daha canlı ve dinç bir görünüme kavuşur.

Badem göz estetiği de alanında uzman plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen bir işlemdir. Yaklaşık olarak 45 dakika süren bu işlem sonrasında daha çekik gözlere sahip olabilirsiniz. Acı ya da ağrı hissetmez, ameliyat izi de taşımazsınız. Gözün dış kısmında yer alan bağların yukarı çekilerek kemiğe sabitlenmesi işlemidir. Göz çevrenizde herhangi bir yara izi taşımazsınız. Son yıllarda oldukça popüler hale gelmiş olan badem göz estetiği özellikle kadınların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Saatlerce makyaj yapma derdinden kurtularak harika gözlere yalnızca 45 dakika içinde sahip olabiliyorsunuz.

Kedi gözü estetiği de badem göz estetiğinde olduğu gibi kişinin yüz hatlarına ve dokularına uygun şekilde yapılmaktadır. Tıpkı bir kedinin gözü gibi yuvarlak ve çekici bir göze sahip olmak da oldukça kolay. Tıpta oldukça yaygın olarak kullanılan Plexr teknolojisi ya da iple germe yöntemi ile kedi gözüne kavuşmanız mümkün. Yalnızca ameliyat olarak değil botox yaptırarak da kedi gözüne sahip olabilirsiniz.