Gerdek Gecesi Yapılması Gerekenler

Gerdek Gecesi Yapılması Gerekenler

Birçok çift yuva kurduklarında en çok sorun yaşadığı ve stres yaptıkları konulardan birisi de gerdek gecesinde neler olacağı korkusudur. Cinsel ilişki üreme ihtiyacının dışında, insanlarda farklı hislerin ve güdülerin sonucunda da meydana gelen bir durumdur. Eğer gerdek gecesi yapılması gerekenler hakkında detaylı bilgiye sahip değilseniz bunları öğrenip, ona göre davranmak çok daha avantajlı olacaktır.

Düğün yapmak, evlilik hazırlıkları, ev ve eşya gibi konuların dışında gerdek gecesi genellikle bunların dışında ayrı bir konudur. Genel olarak çiftelerin yüzde 90’nında ilk gece stresi konusu ön planda olur. Strese bağlı olarak çiftlerde ilişkiye girememe gibi problemler ortaya çıkabilir. Bu tarz sorunlarla karşı karşıya kalmamak için gerdek gecesi nedir yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler nelerdir, iyi bilmek gerekir.
evlilik hakkında

Gerdek Gecesi Neleri Yapmamalısınız

Gerdek gecesi nasıl davranacağım stresine girmenize gerek yok. Bunun için bazı ip uçlarını takip ederek, ilk gece az da olsa rahatlayıp, gerdek gecesi sıkıntıya düşmezsiniz. Gerdek gecesinde ne yapacağım korkusundan kurtulmak için öncelikle, gevşemeniz ve rahat olmanız çok önemlidir. Eve geldiğiniz zaman rahatlamak için, Öncelikle sıcak bir duş alıp gevşemek gerekir. Kendi iç güdülerinize göre hakaret ederek, gerdek gecesini geleneksel bir hale getirmeden, birbirinize teslim olmayı tercih edebilirsiniz. Bu durumda baskıcı davranmak karşınızdaki kişiyi endişeye sokmak, son derece yanlıştır.

Genel olarak evlilikte ilk gece korkusu kızlarda daha çok görülür. Bunun en önemli sebebi de kulaktan dolma abartı bilgiler ve bunların çok fazla dile getirilmesidir. Eğer evlenecekseniz kimseye bişey sormamak ve konuşmamak sizin için daha iyi olacaktır. Bu tarz söylemlere kulak aşmamak gerekir. Bunu yaptığınız zaman, gerdek gecesi korkusu gibi bir durum söz konusu olmaz.

Düğün stresi ve yorgunlukta üzerine eklendiği zaman, stresli ve yorgun olabilirsiniz. Eğer kendinizi iyi hissetmiyorsanız, ilk gece eşinize sarılıp uyumakta mantıklı bir seçenektir. Bu iyi gelecektir, sizi stresten kurtarır. Kafanızdan ilk gece korkusu ile ilgili şeyleri daha hızlı atarsınız.  Daha sonraki günlerde kendinizi daha iyi hissedersiniz. Bu yüzden psikolojik ve bedensel olarak kişinin kendini hazırlaması ve bu süreci normal olarak kabul etmesi gerekir.
gerdek gecesi

Gerdek Gecesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gerdek nedir ve gerdek gecesi öncesi dikkat edilmesi gereken bazı durumlar nedir, bilmek gerekir. Gerdek gecesinde ilişkiye girmeden önce çocuk düşünceniz yoksa, doğum kontrol yöntemlerinden birini tercih edebilirsiniz. Çiftin nasıl korunacağına beraber, karar vermesi gerekir. Eğer prezervatif kullanmayı tercih ediyorsanız ya da başka bir şekilde korunmak istiyorsanız, bu konuda bir uzmandan fikir alabilirsiniz. Gerdek gecesi pozisyonları hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Bunun dışında ilgili davranışlar ve samimiyet iyi gelecektir.  Özellikle kadınların gerginliğini almak için sevecen tavırlar gerekli olan hazırlığı sağlar. Bu durumda cinsel birliktelik daha kolay olacaktır. Gerdek gecesi rahatlık ve stres olmaması son derece önemlidir.

Gerdek gecesi adetleri ve kuralları bir yana bırakmak gerekir.  Eğer çekingen ve utangaç bir yapıya sahipseniz, evlendiğiniz ilk gece bu tavrınızdan kurtulmanız gerektiğini unutmamalısınız. Eğer ne kadar özen gösterir ve istediğinizi belli ederseniz, eşinizin bu durum daha çok hoşuna gidecektir. Evlilik kurumu en önemli kurumlardan biridir. Kurulacak yuva için bazı şeylere dikkat etmek, olumlu yaklaşmaya özen göstermek gerekir. Gerdek gecesi evlenince gerekli olan ama zorlama üzerine yapılmaması gereken bir durumdur. Güzel bir deneyim yaşamak için, korkulardan arınmak ve stresli olmamak gerekir.