Genital Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır?

Genital Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır?

Genital bölgenizin nasıl temizleneceğini bilmiyorsanız yazımızı okuyarak acısız ağda için hazırlık yapın. Bu bölge başta olmak üzere vücudumuzda istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yolu ağda yapmaktır. Ağda, düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman tüyleri seyrelterek daha uzun sürede çıkmasına yardımcı olur. Ağda biraz zahmetli bir bölge olduğu için işlem esnasında bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Ağda yapmadan önce genital bölge temizliği sağlanmalıdır. Ancak bu şekilde hijyenik olabilirsiniz.

Ağda işlemine başlamadan önce bikini bölgesinin gerçekten temiz olduğuna dikkat etmelisiniz. Sonrasında tüylerin daha hızlı çıkması ve yumuşaması için bölgeye pudra dökebilirsiniz. Pudra sadece tüyleri yumuşatmak ile kalmaz aynı zamanda tüyleri birbirinden ayırarak ağda ile daha kolay çekilmesini sağlar. Vajina temizliği ardından ağdanın ılık olmasına dikkat etmelisiniz. Tamamen sıcak ağda bikini bölgesinin kızarmasına ve tahriş olmasına yol açacaktır.

Kullanacağınız ağdanın ağda bezi olmasına da özen göstermelisiniz. Çünkü ağda bezleri tüylere daha iyi yapışacaktır. Ağda kağıdını küçük parçalara bölmeniz tüylerin daha iyi çekilmesini sağlayacaktır. Küçük parçalar halinde tüyleri almak da daha az acı verecektir.
ağda

Genital Bölge Nasıl Tıraş Edilir?

Genital bölge nasıl tıraş edilir cevabı pek çok kadın tarafından merak edilir. Çünkü bu süreç çoğu zaman acı dolu geçmektedir. Acıyı en hafife indirmek için de bazı püf noktaları göz ardı etmemek gerekir. Tıraş bıçakları ile tüyleri almadan önce tüyleri kısaltmakta fayda var. Çünkü pek çok tıraş bıçağı kısa tüyleri kesmek için kullanılır. Uzun tüyleri alırken çabuk köreleceğinden dolayı kanama oluşturabilir. Aynı şekilde ılık duş alarak tüyleri yumuşatabilirsiniz.

Bikini Bölgesi Nasıl Tıraş Edilir?

Bikini bölgesi jiletle nasıl alınır sorusu da çok merak edilir. Özellikle ağdadan korkan ve jiletin daha kolay olduğuna inanan bayanlar jiletle acıtmadan nasıl tıraş olabileceklerini merak etmektedir. Jiletle tıraş ederken canınızın yanmaması için özel genital tıraş jeli kullanabilirsiniz. Bu jel tüyleri yumuşatarak daha kolay kesilmesini, jiletin de tene direk temas etmemesini sağlayacaktır.

Bikini bölgesi jiletle nasıl pürüzsüz olur sorusu da çok merak edilir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi tıraş jeli kullanmak hem jiletin daha kolay kaymasını sağlayarak tahriş oluşmasını önler hem de cildin daha pürüzsüz olmasına yardımcı olur. Bununla birlikte kullandığınız jilet kalitesi de önemlidir. Bayanlar için özel olarak satılan üç bıçaklı jiletleri tercih edebilirsiniz.

Jiletle özel bölge nasıl alınır sorusu da çok merak edilir. Jiletle genital bölgenizdeki tüyleri temizlerken yukarıdan aşağı doğru jileti hareket ettirmelisiniz. Öncesinde tüyleri ılık su ile nemlendirmek çok işinize yarayacaktır. Bu püf noktalara dikkat ederseniz kolayca tıraş işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Genital bölge için jilet önerisi genel yorumlara bakılırsa üç bıçaklı jiletlerdir. Bu jiletler tüyleri derinlemesine temizlerken cildi de tahriş etmezler. Bayanlar için özel satılan yumuşak başlıklı jiletler tercih edilebilir. İki bıçaklı jiletler de tercih edilebilir.
sir ağda

Temiz ve Pürüzsüz Bir Şekilde Tüylerden Kurtulun

Özel bölge temizliği yaparak gerçek anlamda vajina bölgesinde hijyen sağlayabilirsiniz. Yeterince hijyen sağladığınıza inandıktan sonra pürüzsüz bir cilt elde edebilirsiniz. Peki, vajina temizliği nasıl yapılır?

Vajina temizliği için ekstra sabun ve duş jeli kullanmanıza gerek yok. Aksine bu tarz ürünleri kullanmak genital bölgenize zarar verir. Sadece ılık su ile ovalayarak vajina temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için güvenilir kozmetik ürünleri de tercih edebilirsiniz. Vajina temizliğinin ardından iyi bir jilet ile tıraş işlemini gerçekleştirebilirsiniz.