Evlenecek Çiftlere Düğünleri İçin Fotoğraf Önerileri

Evlenecek Çiftlere Düğünleri İçin Fotoğraf Önerileri

Artık günümüzde evlenen bütün genç kızlarımız düğünde prenses gibi olmak isterler. Düğün bir genç kızın hayatında olması gereken en önemli etkinlikler arasındadır. Her çift ileriki zamanlarda “düğünümüz bir efsaneydi” demeyi isterler videolar, fotoğraflar ise bu efsanenin bir belgesidir. Düğünün olmazsa olmazı fotoğraf çekimidir. Düğün fotoğrafçısı olarak düğünlerde genç çiftleri ilgilendirecek düğün için dış çekim mekânları ve önerilerinde bulunacağız. Bu önerileri evlenecek olan tüm çiftlerimizin dikkate alması önem taşımaktadır.

düğün fotoğrafi

Düğün İçin Dış Çekim Önerileri

Çiftler mutlaka unutulmayacak düğün merasimleri için kaliteli ve işinin ehli kuaför tercih etmelidir. Tüm mesleklerde de olduğu gibi kuaför mesleğinde de işini düzgün yapamayan bu özel gününüzü berbat edecek kuaförler bulunabilir. Gelin makyajınızı ve saçlarınızı dış çekime uygun bir şekilde tercih etmelisiniz. Makyajınızı yüzünüze kaşınıza ve göz çevrenize yakın bir kalıcı makyajı tercih etmelisiniz. Saçların kesinlikle sabitliği fotoğraf çekimi için önemli bir faktördür. Dağılan saçlar dış çekimi gerçekleştirirken sorun olabilir. Rüzgârın ve hareketin etkisiyle kolaylıkla bozulabilecek saç modelini kesinlikle tercih etmeyin, çekim sırasında saçınızın bozulmasını istemezsiniz. Dış çekim yerleri seçerken fotoğrafçıya isteklerinizi belirtin fotoğrafçının da size vereceği önerileri dinlemelisiniz.

Bu özel gününüzde gelin makyajı ve türban tasarımı da tıpkı saç tasarımı gibi önem taşımaktadır. Fotoğrafçınız dış çekiminizi kontrollü ve uygun bir şekilde yapmalıdır. Tesettürlü gelin başı yaptırırken göz hizasına dikkat edilmelidir. Yan profilden yüzün tamamı kapatılmadan bir türban tasarımı yapılmalıdır. Yandan bakıldığı zaman yüzünüzün görüntülenebilmesi en güzel gecenizde hem davetliler için hem de fotoğraf çekimi için oldukça önem taşımaktadır.
Düğün Fotoğrafları

Dış Çekim Mekânları

Evlenecek çiftlerle görüşülürken bazı çiftler onlarca seçenek sunarak birçok yerde kısa sürede fotoğraf çekimi talep etmek ister. Dış çekim yerleri bundan dolayı kısa sürede kaliteli ve dilediğiniz gibi çekim yapılamaz. Bu süre içerisinde birçok mekân gezilemez, dış çekim düğün fotoğrafçısı sizlere ayırabileceğiniz geniş zamanda mümkün olan mekânlarda çekimler stressiz yapılır. En iyi dış çekim önerileri düğün günü çekim yaptırmaktan kaçının ayrıca mekânı önceden belirleyip fotoğrafçıyla kontrollü bir planlama yapmalısınız. Göl manzarası, deniz manzarası, çiçek, dağlık veya orman manzaralarıyla düğününüze ve anılarınıza renk katabilirsiniz.
dış çekim

En İyi Diş Çekim Yerleri

 

Düğün için dış çekim önerileri unutulmaz bir düğün hayali kuran çiftler fotoğraf çekimi giderken yanında mutlaka kendilerini eğlendirebilecek kişileri götürmelidir. Çifti eğlendirecek çekim yapılan mekânda varlıkları çiftlerin enerjisini yükseltir. Dış çekime gelirken mutlaka yanında rahat davranabileceğiniz sizin hareketlerinizi engellemeyecek hala, teyze, kaynana, kayınbaba gibi yakınlarınızı götürmenizi önermemekteyiz.

En önemli aksesuarlardan çiçeğin gelinin dış çekimi için özel olarak yaptırmanızı, tüm çekimlerin mevsim renklerine ve konsepte uygun yaptırmanızı önermekteyiz. Damat için bir yaka çiçeği gelin çiçeği ile kombin olmalıdır, nedimeler ise dış çekime ve geline uygun bir şekilde giyinmelidir. Evlenecek çiftler için düğün dış çekim yerleri yeşil alanlar tarihi mekânlar çiftlerimiz en çok ne tarz istiyorsa karda, deniz ve ya dağ manzarası gibi isteğe göre seçeneklerinizi gözden geçirmelisiniz.

Dış çekim tavsiyeleri içerisinde dış çekimi yaptıracağınız mevsime göre düğün konseptinize ve hayalinize göre birçok tarzda fotoğraf çekimi yapılabilir. Düğün günü olumsuz olan her şeyi bir kenara bırakmalısınız motivasyonunuzu yükseklerde tutun düğün stresinden uzaklaşın enerjiniz ve mutluluğunuz fotoğraflarınıza yansır doğal olmaya özen göstermelisiniz. Ayrıca bu özel gününüzde eşinizle en güzel fotoğraflar için tebessümlerle oluşturabilecek hareketleri gerçekleştirmeye mümkün kılabilecek güzel sözler söylemeye özen göstermelisiniz. En özel gününüzü bu tür sorunlardan dolayı riske atmayın.