Etkili ve Kolay Tüy Alma Yöntemleri

Etkili ve Kolay Tüy Alma Yöntemleri

Biz kadınların en büyük dertlerinden biridir tüy almak. Güzellik rutinlerinin başını çeken tüy alma çoğu kadının zorlanarak yaptığı bir durumdur. Kadınlar çoğu zaman acısız tüy alma yöntemleri aramaya başlar. Tüy alma yöntemleri, yüzeysel ve kökten olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. Peki hangi yöntem daha hızlı sonuç verir? Hangi yöntem daha acısızdır? En iyi tüy alma yöntemi hangisidir?

Kıl Temizlemek İçin Hangi Yöntemi Seçmeliyim?

İstenmeyen kıllar bazı kıl alma teknikleri ile kolaylıkla temizlenebilmektedir. Birçok kıl alma tekniği vardır ancak hepsinin avantaj ve dezavantajları birbirinden farklıdır. Bikini bölgesi nasıl alınır? Hangi kıl alma tekniğini kullanmalıyım? Şimdi en iyi kıl temizleme yöntemlerine bir göz atalım.

  1. Sıcak Ağda Kullanma

Bu yöntem en sık tercih edilen tüy alma yöntemleri arasındadır. Sıcak ağda ile tüy alma yöntemini ister evde kendiniz uygulayabilir isterseniz de kuaförde yaptırabilirsiniz. Sıcak ağda, diğer yöntemlere nazaran daha etkili bir yöntemdir.

Ağdanın sıcaklığı çok yüksek olduğu ve kılları kökünden çektiği için hassas ciltleri tahriş edebilmektedir. Yüz, kol altı ve genital bölge gibi hassas bölgelerde önerilmemesinin nedeni de budur.

  1. Soğuk Ağda Kullanma

Soğuk ağda ile kılları büyük ölçüde azaltmak mümkündür. Ancak bu yöntemin bir dezavantajı vardır. Bu da ağdanın çok hızlı ve güçlü bir şekilde çekilmesi gerektiğidir. Bu durumda çok fazla acı çekilebilmektedir.

  1. Sarartıcı Kremler

“Küçük tüyler nasıl alınır” diye soruyorsanız bu yöntem tam size göre. Az ve küçük tüyleriniz varsa bunları almak yerine sarartıcı kremler kullanmanız oldukça iyi bir yöntemdir.

  1. Tüy Dökücü Kremler

Tüy alma yöntemleri arasında en uygun fiyatlı olanı budur. Bunun yanı sıra acısız tüy alma yöntemleri arayışındaysanız bu yöntem oldukça pratik ve acısızdır. Ancak kısa süreli etkisi olan bu yöntemi sık sık uygulamanız gerekmektedir. Tüy dökücü kremlerin en büyük dezavantajı folikülleri tam olarak yok etmemesidir. Bundan dolayı kılları tıraş etmiş etkisi yaratmaktadır.

  1. Jilet

Bu yöntem özellikle de ani bir işiniz çıktığında en hızlı şekilde bacak tüyleri nasıl alınır diye düşündüğünüzde, pratikliği ile tercih edilen bir yöntemdir. Jilet ile kıllarınızı alıyorsanız her zaman jiletinizi yenilemeye özen gösterin. Oluşabilecek kesikler ve çiziklerden korunmak için de mutlaka tıraş kremi kullanın.

  1. İp Kullanmak

“Kısa tüyler nasıl alınır” diye kara kara düşünüyorsanız bu yöntem kesin çözüm. İple kıl almak çok eski zamanlara dayanan bir yöntemdir. İple tüy alma yönteminin en iyi kısa tüyleri alma yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle de kaş alırken ve yüzün diğer bölümlerinde çıkan tüyleri alırken kullanılması önerilir.

  1. Lazer

Lazer, vücuttaki tüylerden kurtulmak için oldukça etkili ve iyi bir yöntemdir. Özellikle hormonal problemlerden dolayı ya da genetik olarak çok fazla tüye sahip olan insanların gözü kapalı bir şekilde güvenebileceği en etkili yöntem lazerdir.

Lazer ile tüy alınırken kıl köklerine sıcak bir ışın gönderilir. Bu sıcaklıkla beraber kıl folikülleri tamamen yok edilir. Acı vermeyen bu yöntem istenmeyen tüylerden kurtulabilmek için en etkili yöntemdir.

Sizin İçin En Doğru Yöntemi Seçin

Ağda, oldukça acı veren bir yöntemdir ancak en uygun fiyatlı seçeneklerden de biridir. Bundan dolayı birçok güzellik merkezi, müşterilerine ağdanın daha kolay ve verimli olduğunu söyleyerek bu yöntemi önerir. Siz kendiniz için en doğru olan yöntemi seçtiğinizden mutlaka emin olun. Verdiğimiz yöntemlerden özelliklerinize ve gereksinimlerinize göre olan en uygun yöntemi seçebilirsiniz.