En Güzel Gelinlik Modelleri İçin Tavsiyeler

En Güzel Gelinlik Modelleri İçin Tavsiyeler

En Güzel Gelinlik Modelleri İçin Tavsiyeler

Evlenme teklifi aldınız ve buna evet olarak yanıt verdiniz. Peki ya şimdi ne yapmanız gerekecek? Tüm her şeyin hayalinizdeki gibi olmasını istiyorsanız ne yapmanız gerekir? Bunun için öncelikli olarak sakin olmalısınız. Çünkü her şey kontrol altında. Şimdilik rahatlayarak gelin adaylarımız için hazırladığımız bu yazımıza bir göz atarak gelinlik modelleri seçimini yapınız.

İlk Önce Plan Yapın

Hayalinizdeki düğünü yapabilmek için öncelikli olarak bir plan yapmanız gerekir. Bunun için de en az 3 ila 4 ay öncesinden hazırlıklara başlamalısınız. Genel olarak gelin adaylarının düğün ve gelinlik modelleri 2022 hazırlığı için yapmış olduğu en büyük yanlış, hazırlıkları son 1 aya kadar bırakmalarıdır. Kısa bir zaman içerisinde tüm hazırlıkları tamamlamaya çalışmak hem gelini hem de damadı bir hayli zora sokup yoracaktır. Bu yüzden en az 3 ya da 4 ay gibi ideal bir süre içerisinde tüm hazırlıkları sıraya koymalısınız. Aynı zamanda tarihi yaklaşan hiçbir planı aksatmayarak ve ileri bir tarihe ertelemeyerek yapmalısınız.

Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Zarif gelinlik modelleri giymek her genç kızın rüyasıdır. Fakat doğru gelinliği seçmek bazen oldukça zor olmaktadır. Hayalinizdeki gelinliğin hem tercih ettiğiniz mekanda hem de beden ölçünüz ile uyumlu olması gerekir. Bazen hayalinizdeki gelinlik sizin daha kilolu gözükmenize neden olabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Seçecek olduğunuz gelinliğim her anlamda size yakışmadı ve fiziğiniz ile uyumlu olabilmesi için öncelikli olarak vücut seklinizin nasıl olduğunu bilmeniz gerekir. Bu detaydan sonra asıl karar vermeniz gereken başka bir diğer konu da gelinliğinizin özel dikim mi yoksa hazır mı olacağıdır.

Sizin için vücut tipiniz eğer ki zor gibi görünüyorsa ya da hayalinizdeki 2022 gelinlik modelleri için tasarım bulamayacağınızı düşünüyorsanız o halde özel dikim gelinliklerde yönelebilirsiniz. Gelinliği ister diktirin ister özel olarak alın buradaki en önemli konu mutlaka vücut tipinize göre bir gelinlik almanızdır. Vücut tiplerine baktığınız taktirde farklı şeklin olduğunu görmeniz mümkündür. Bu tipler arasından kendi vücut tipinizi ise bulmanız oldukça kolay olacaktır.

Armut Vücut Tipi

Küçük veya normal bir göğüs, geniş kalça, dar omuz ve ince bele sahip olan bu vücut tipi için en uyumlu olabilecek balık gelinlik modelleri ve A kesimdir. Ancak siz eğer ki prenses model gelinlik isterseniz bu tarz tasarımlarda harika bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Omuz ve kalçanın uyumlu bir şekle sahip olabilmesi için isterseniz kayık yaka sade gelinlik modelleri tercih edebilirsiniz.

Elma Vücut Tipi

Kalın bir bel, düz ve küçük kalça, geniş omuz yapısı ve uzun bacaklara sahipseniz o halde vücut tipiniz elma vücut tipidir. Bu durumda gelinlik tercihinizi yaparken hem görüşleriniz eğme de bacaklarınıza vurgu yapmanız daha iyi sonuç verecektir. Bunun için isterseniz V yaka ve yırtmaçlı olan gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Eğer sade ve şık bir Helen model gelinlik tercih etmek isterseniz A kesim tasarımları aklınızda bulundurmanız da fayda vardır.

Dikdörtgen Vücut Tipi

Dar kalça, geniş omuz, normal bir bel ve küçük göğüslere sahipseniz dikdörtgen vücut tipiniz var demektir. Bu vücut tipi için en uyumlu model ise kabarık olmayan düz kesim modellerdir. Dilerseniz bu gelinlik modeline omuz ve sırt dekoltesi vererek açık gelinlik modelleri ile dikkatleri bu tarafa çekebilirsiniz.

Kum Saati Vücut Tipi

 

Her gelinlik modelini taşıyabilecek olan kum saati vücut tipi için tüm ölçüler idealdir. Eğer orantılı bir vücuda sahipseniz A kesim, V yaka, balık model gelinlik, kabarık gelinlik modelleri veya dekolteli olmak üzere tüm modelleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.