En Çok Beğenilen Saç Açıcı Boya

En Çok Beğenilen Saç Açıcı Boya

Saç açma saçlarda boya bulunması ya da istenen rengin oluşturulabilmesi adına gerçekleştirilebilen işlemdir.  Saç açma işlemi saç açıcılarla gerçekleştirilen ve saçın kademeli şekilde açılmasına olanak sağlayan ürünlerdir. Saç açıcılar boya, toz, krem, jel veya sprey formlarda olabilmektedir.

Saç açıcı boya saçta boya olmaması ya da saçın olduğundan birkaç ton birden açılması isteniyorsa kullanılmaktadır. Bu ürünlerin dikkat edilerek ve saç tipine uygun seçilerek kullanılmalıdır. Saç açma işlemine yardımcı olan bir diğer türüyse renk açıcı krem ürünlerdir. Bu ürünler genellikle kuaförler tarafından tercih edilen açıcı ürünlerdir.

Saç açıcı toz ürünler diğer saç açıcılarda olduğu gibi koyu saç renklerinden açık saç renklerine geçilirken kullanılmaktadır. Toz açıcı ile saç açma işlemi kişilerinden evlerinde dahi gerçekleştirilebilmektedir. Toz açıcı ürünler genellikle suyla çok kolay şekilde çözünebilmektedir.

Peki saçları doğal yollarla açmak mümkün müdür? Aslında bu sorunun cevabı evettir. Doğal saç açma yöntemleri genellikle evde hazırlanacak bazı doğal yöntemlerle olası hale gelmektedir. Doğal saç açıcı yollar arasında;
saç boyası

 • Elma sirkesi,
 • Papatya suyu,
 • Limon,
 • Bal ve zeytinyağı,
 • Tarçın,
 • C vitamini tabletleri,
 • Siyah çay,
 • Karbonat, gibi ürünlerle hazırlanan maskelerle kolaylıkla saç rengi açılabilmektedir.

Şimdilerdeyse en sık tercih edilen açıcılar arasında saçı yakmayan açıcılar gelmektedir. Bu ürünler içerdikleri özel formül sayesinde saçlara zarar vermeden saçın yanmasının da önüne geçmektedir. Hassas yapıları sayesinde saçlarda yıpranma ve kopma oluşmasının de önüne geçmektedir.

Saç rengini değiştirmek isteyen birçok kişi gerçekleştireceği işlemden en üst verimi alarak saçlarının güzel görünüm kazanmasını sağlamak istemektedirler.

Birçok kişi saçlarına işlem yapmadan önce en iyi saç açıcı ürünleri araştırmaktadır. Hangi saç açıcı ürünün en iyisi olduğunu bahsedebilmek için bazı kriterleri belirlemek ve buna göre ürün aramak gerekiyor. Ancak bu doğrultuda ürünlerden verim alınabilir. Öncelikle mevcut saç rengi ve saç renginin ne kadar açılmak istendiği belirlenmelidir. Bu işlemi gerçekleştirebilecek yoğunluktaki açıcı saça fayda etmektedir. Saç açıcı ürünlerin iyi olup olmadığı aynı zamanda saça ne kadar zarar verdiği, şaçı yıpratıp yıpratmadığıyla da ilgilidir.

Saç açma işlemi sonrasında saç boyama işlemi gerçekleştirilmektedir. Saç boyama işleminde kullanılan boyalarda çeşitlere ayrılmaktadır. Peki bu çeşitliliğin içerisinde en iyi saç boyası hangisidir? Aslında bu sorunun cevabı da saç açıcı ürünlerle aynıdır. Saça en az zararı verecek, olabildiğince zararsız, saç tipine uygun ürünler arasından istenilen renk doğrultusunda tercih edilmektedir.
boya markaları

Saç Açıcı Toz Markaları

Saç rengi değiştirirken kullanılan saç açıcılar ve boyalar birçok firm tararından çok çeşitli özelliklerde üretilmektedirler. En iyi saç boyası markaları aslında ürünlerin içerdiği özellikler sayesinde saça minimum düzeyde zarar veren ve yıpratan ürünleri üreten firmalardır. Bu durum toz saç açıcı ürünler için de geçerlidir.

Saç Açıcı Fiyatları

Saç renk açıcı ürünler çok geniş fiyat skalasına sahiptirler. Bunun nedeni de bu ürünlerde çok geniş ürün çeşitliliği ve ürün marka ve model sayısının çok olmasından kaynaklanmaktadır. Yaşanan çeşitlilik açıcı fiyatlarının belirli bir skalada seyretmesinin önüne geçmektedir.

Saç açıcı fiyatları üzerinde;

 • Ürünün markası,
 • Ürünün çeşidi,
 • Ürünün ağırlığı,
 • Ürünün yoğunluğu,
 • Ürünün içeriği gibi faktörler belirleyici olmaktadır.