Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal makyaj nasıl yapılır? Sorusuna yanıt arıyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz. Kesinlikle bilmeniz gereken tüm doğal makyaj önerilerini sizin için derledik ve en çok kullanılan makyaj tüyoları o sizler için paylaştık. Doğal makyaj trendi uzun bir süredir bizim hayatımızda. Özellikle son dönemlerde sanal alemde denk geldiğimiz clean Gül makeup sayesinde bu konuyu bir hayli araştırır olduk. Krem ve likit makyaj malzemeler ile yapılan ışıltılı, doğal ve aydınlık bir makyaj görünümü son dönemlerde her kadının favorisidir. Makyaj nasıl yapılır? Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Makyaj Bazı Kullanın

Cildin çok az ürünler pürüzsüz bir şekilde görünmesini sağlayabilmek için makyaj bazı uygulayabilirsin. Makyaj bazı cilt üzerindeki pürüzleri, gözenek görünümünü ve diğer kusurları gizler. Doğal ve nemli bir ışıltı verir. Aynı zamanda uygulanan ten ürünlerinin çok daha iyi durmasına katkı sunar. Makyaj bazı doğal makyaj için işini bir hayli kolaylaştırır.

Doğal Bitişli Fondöten Tercih Edin

Öncelikli olarak cildiniz ile kusursuz bir uyum yakalayacak ve cilt tonuna uygun olabilecek bir fondöten seçmeniz gerekir. Aynı zamanda seçeceğiniz fondötenin cilt yapımızla uygun olmasına da özen göstermesi gerekir. Böylelikle gün içerisinde cildiniz kuruyup pul pul görünmez ya da tam tersi yağlı bir his oluşturmaz.

Fondöten renginin cilt rengine uygun olup olmadığını anlayabilmen için boyun bölgesinde test etmen en doğrusudur. Eğer ki fondötenin boyun bölgesine uyguladığın zaman herhangi bir renk farkı görünmüyorsa o halde kendin için doğru fondöteni tercih etmişsindir demektir. Doğal ten makyajı yapmak için mat Bitişli Fondöten seçmek yerine ışıltılı fondötenler tercih etmeniz daha iyi olur.

Fondöteni cilde nemli makyaj süngeri ile tempon hareketler yaparak uygulayabilirsin. Fondöteni yayacağın zaman kapatıcılığını daha fazla artırabilmek için sürükleyerek değil de tampon hareketler ile cilde yayman gerekir. Burun kenarı ya da göz altı gibi yerlere makyaj süngerinin köşesi ile uyguladığın zaman Daha doğal bir sonuç alman oldukça mümkündür.

Göz Altı Morluklarına Son

Doğal görünümlü makyaj nasıl yapılır?  Böyle bir makyaj elde etmenin en kritik noktalarından bir tanesi de göz altı morluklarını çok iyi bir şekilde kapatmaktır. Hem göz altı morluklarından kurtularak yorgun görünümün önüne geçer hem de doğal bir sonuç elde etmek için bir kapatıcı seçmek önemlidir. Göz altı kapatıcısını, gözlerin altına ters üçgen olacak şekilde uygulamalısın. Kapatıcıyı çokça sürmek yerine doğal bir görünüm elde edebilmek için nokta nokta uygulanan daha doğru olur. Böylelikle daha ince ve etkili bir sonuç alman mümkündür.

Kapatıcıyı göz altına sürdükten sonra istersen doğal makyaj modelleri için parmak yardımıyla ya da makyaj süngeri ile dağıtabilirsin. Parmaklarının ısısı ile daha kolay bir şekilde yayılacak olan kapatıcı, tam da istediğiniz gibi çok ince bir sonuç sunacaktır. Kapatıcıyı yayarken çok aşırı derecede aşağı tarafa indirmemeli ve göz altı morluklarını üstüne doğru yaymalısın.

Doğal Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yok gibi görünen bir doğal göz makyajı için doğal far tonlarını tercih etmen en iyisidir. Açık kahve tonları ve ışıltılı renkler tercih ederek gözlerini daha iyi boyutlandırabilir ve doğal bir etkiye kavuşabilirsin. Göz kapağının doğal bir şekilde belirginleşmesini sağlamak için gözünün katlanma yerine açık kahve tonunda bir geçiş rengi uygulaman mümkündür. Böylelikle gözlerin daha boyutlu görünebilecek. Göz kapağı için ışıltılı bir renk tercih ederek aydınlık bir etki sunabilirsin. Gözlerinin hem daha büyük hem de daha aydınlık bir görünüme ulaşması için, açık metalik bir tonunu göz pınarına sürebilirsin.