Aynı Rüyayı Tekrar Görmek Ne Anlama Gelir?

Aynı Rüyayı Tekrar Görmek Ne Anlama Gelir?

Sürekli aynı rüyayı görmek pek çok kişinin yaşadığı bir durumdur. Rüyalarımızda bazen çok akıcı ve gerçekçi olayları görürken bazen de hiç alakamız olmayan ve hiç tanıdık olmayan kişileri görürüz. Rüyalar bizi bambaşka alemlere götürür. Gördüğümüz rüyaların gerçek hayatımızda önemli bir anlamı olduğuna da inanırız. Hatta geleceğimiz hakkında önemli fikirler ediniriz ve rüyaların bize önemli mesajlar verdiğini düşünürüz. Ancak aynı rüyayı tekrar görmek ne anlama gelir birçoğumuz bilmeyiz.

Rüyalar bilinçaltı hareketlerimizi, psikolojik durumumuzu ve bitmemiş işlerimizi ya da arzu ettiklerimizi bize gösterir. Öyle ki bazen kendimize bile itiraf edemediklerimizi rüyalarımızda görürüz. Rüyalar pek çok kişiyi etkiler çünkü rüyalarımız, uyanıkken gerçek hayatta kabullendiğimiz tüm kuralları yok sayar. Bize sadece hakikati ve olması gerekeni gösterir. Dileklerimizi gerçeğe dönüştürme ve bizi gerçeğin tam ortasına konumlandırma konusunda rüyalarımız çok etkilidir. Aynı rüyayı görmek de derinden etkilenmemize sebep olur.
rüya görmek

Aynı Rüyayı Tekrar Görmenin Verdiği Mesaj

Belli aralıklarda aynı rüyayı görmenin pek çok anlamı vardır. Aynı rüyayı birden fazla görmek bize bir mesaj veriyor olabilir. Ortada bir mesaj verilmesi gerektiği ancak hala bizim bunun farkına varamadığımıza inanılır. Sürekli aynı rüyayı görüyorsak bu rüya üstünde ince ince düşünmek en iyisidir. Rüyayı düşünürken gerçek hayatınızda önemsiz gördüğünüz olayları da ele almalı ve yakın geçmişinizi tekrar gözden geçirmeniz gerekir.

Geçmiş hakkında bize mesaj vermesi gibi aynı rüyayı 2 kere görmek geleceğimiz hakkında da bize bilgi katar. Hayatımızda gelişecek çok güzel haberleri ve gelişmeleri de bize gösterebilir. Hatta aynı rüyayı görmek sizi yapacağınız büyük bir yanlıştan kurtaracaktır. Bunun için aynı rüyayı gördüğünüzde mutlaka üstünde durmalısınız.

Aynı rüyayı 3 kere görmek bazen bilinçaltımızda yaşadığımız mutsuzlukları, üzüntüleri ve sıkıntıları da bize gösterir. Çok fazla kafaya taktığımız, stres yaptığımız bir olay olduğunda rüyamızda sık sık aynı şeyleri görebilir hatta bizzat yaşayabiliriz. Aynı zamanda gündelik yaşantımızda bir olaydan korkarsak da sık sık aynı rüyayı görebiliriz. Bu da bilinçaltımızın korkumuzdan çok etkilendiğini ve biraz sakin olmamız gerektiğini bize hatırlatır.

İki kişinin aynı rüyayı görmesi ise daha başka bir şekilde yorumlanır. Genelde iki insanın birbirini düşündüğünü, gönüllerin bir olduğunu ve birbirlerini sevdiğine delalet eder. Bununla birlikte bir kişi farkında olmadan bilinçaltında birini düşünüyorsa rüyasında görmesi muhtemeldir. Biriyle aynı rüyayı görmek bu nedenle çok şaşırtıcı gelmemelidir.
aynı rüyayı görmek

Sürekli Aynı Rüyayı Görmek Eski Travmalardan Kaynaklı Olabilir

Aynı rüyayı görmek ne anlama gelir dersek pek çok sebebinin olduğunu yukarıda fark etmişsinizdir. Bir diğer ve şaşırtıcı neden ise beynimizin geçmiş travmalarımızı hafızamıza kazıması ve bilinçaltında bu travmadan çok etkilenmemizdir. Özellikle kaza, aile bireyini kaybetme, iş kaybı, iflas etme ve diğer olumsuz durumları yaşayan insanlarda ara ara aynı rüyayı görmek çok sık görülen bir durumdur.

Aynı Rüyayı Görürken Vücudumuzda Neler Olup Bitiyor?

Hep aynı rüyayı görmek zihnimizi yoruyor mu? Vücudumuzda neler yaşanıyor? Bunlar sürekli merak edilen konulardır. Geçmiş yıllarda rüya bilim uzmanları tarafından gördüğümüz rüyaların vücudumuzu çok etkilediği söylenmiştir. Örneğin uyurken kolunuz vücudunuzun altında kalırsa bir süre sonra uyuşacak ve kolunuzun kesilmesi ile ilgili rüya görebileceksiniz.

Bununla birlikte rüyasında dişlerinin döküldüğünü gören kişilerin sürekli dişlerini sıktığı, kendini rüyasında çıplak gören kişilerin de günlük hayatında daha bol giyindiği gözlemlenmiştir. Bunun için aynı rüyayı görmek, rüyalara inanmak önemlidir.