Akrep Burcunun Aşk Hayatı

Akrep Burcunun Aşk Hayatı

Tutkusu, kontrol etme dürtüsü ve hayata derinlemesine bakma noktasında diğer burçlara nazaran daha ön planda bulunan akrep burçlarına karşı dikkatli olunması gerektiğine dair asılsız bir uyarı söz konusudur. Bu yanlış kanının aksine akrep burçları oldukça duygulu, tutkulu, şehvetli, kararlı ve azimli bir yapıya sahiptir. Akrep özellikleri karşısındaki insanı kolayca etkileyebilecek kadar kuvvetlidir. İlişkilerinde her zaman dürüst ve net olmayı tercih eden akrep burçları, partnerinden de aynısını beklemektedir. Yalandan ve gizli yapılan işlerden pek hoşlandıkları söylenemez. Gizli yapılan işlerden hoşlanmayan akrepler, kendileri ile ilgili gizemi korumayı da tercih eder. Hayatlarında olup biten her şeyi paylaşmaktan hoşlanmazlar, karşı taraf için merak uyandırmak ve ilgi çekici görünmek isterler. Oldukça zeki ve etkileyici olan bu burcun kadınları partnerlerini kıskanırken erkekleri ise daha dominant ve sözü geçen taraf olmatı tercih eder.

Akrep burcu aşk konusunda kesinlikle pasif olmayacaktır. İlişkide güce ve domine etmeye adeta takıntılı olan bu burç gerekirse partneriyle güç yarışına girebilir. Farklı bir aurası ve doğal bir çekiciliği bulunan bu burcun önüne geçmek niyetindeyseniz dikkatli olun deriz. Her zaman sözünü geçirme gibi bir kaygısı bulunmasa da ağırlıklı olarak domine eden taraf konumundadır. Ayrıca akrep özellikleri arasında onların ne kadar kinci olduğundan da bahsetmek gerekir. Akrep burçları kendilerine yapılan yanlışları kolay kolay unutmaz ve size karşı kin besleyebilir. Keskin zekası ile harmanladığı keskin sözleri sizleri derinden etkileyebilir. Ancak unutulmamalıdır ki akrepler sevdikleri insanları sahiplenir, onlara tutkuyla bağlanır ve onlar için her türlü fedakarlığı da yapar. Akrep burcunun ister eşi ister sevgilisi olun, iyi günde ya da kötü günde sırtınızı dayayabileceğiniz eşsiz bir dağ olduğunu aklınızdan çıkarmayın!

Akrep Burcunun Diğer Burçlarla Olan İlişkileri

Hayatında derin bir tutkuya yer veren akrep burçları oldukça seksi bir intiba oluşturur. Gizemli kişlerden hoşlanan bu burç, partnerini adeta bir bulmacaymış gibi değerlendirir. Gizem çözüldükten sonra ise eski tutkularını koruyamayabilirler. Aşkı ve tutkuyu derinden yaşayan akrep burcunun burç uyumu nasılmış gelin birlikte bakalım.

 • Akrep- Koç Uyumu: Her iki burç da oldukça inatçı ve dominant olduğu için anlaşmazlıklar ve tartışmalar sık yaşanabilir. Enerjik olan koç burcu için bir akrep olarak pasif kalabilir ve sıkıcı hale gelebilirsiniz. Ayrıca içi dışı bir olan koç burcu da akrepler için gizemi bulunmayan ve sıradan olarak algılanabilir. Heyecanını kaybeden akrep burcu tutkusunu da zaman içinde kaybedebilir. Akrep ve koç ilişkisi uzun süreli olmasa da iyi birer arkadaş olarak yolunuza devam edebilirsiniz.
 • Akrep- Aslan Uyumu: Oldukça baskın bir burç olan aslan ile anlaşmanız biraz zor olabilir. İki dominant burcun ilişkide sağlıklı bir diyalog kurması ve ilişkiyi devam ettirmesi zaman alabilir. Sabırlı davranacak ve akrebe istediği ilgiyi verecek bir aslan ise hayatınızdaki, ilişkiniz sorunlara rağmen devam edebilir ancak anlaşamama ihtimaliniz de oldukça yü
 • Akrep-Terazi Uyumu: Hayatını dolu dolu ve sosyalleşerek geçiren terazi burcu ile akrebin uyumu zor görünü Haftanın neredeyse her gününü arkadaşlarıyla geçiren, sık sık telefon görüşmeleri yapan ve mutlaka bir planı olan bir terazi ile anlaşmak güç hale gelebilir. Her iki taraf da ortak noktayı bulabilirse ilişkileri için bir şans doğabilir.
 • Akrep- Yay Uyumu: Zıt kutupların her zaman birbirini çekeceği söİyimser ve sempatik bir yay burcu hayatınıza girdiyse ilişkinin başlarında kendinizi oldukça değerli ve mutlu hissedebilirsiniz. Ancak yay burçları da tıpkı akrepler gibi zekaya ve çekiciliğe önem verir. Eğer ilişkide her iki taraf için de bu ilgi kaybolursa ayrılma da aynı hızda gerçekleşir.
 • Akrep- Kova Uyumu: Duygusal ve tutkulu olan akrep burçlarının kovalarla anlaşabildiği pek sö Kova erkekleri pek duygusal olmamakla birlikte bir kadına da bağlanmayı tercih etmezler. Tutkulu bir aşk yaşamak isteyen akrepler için kova burcu uygun değil gibi görünüyor. Tabi ki siz yine de şans vermek isterseniz denemekten zarar gelmez.

Akrep Burcu En Çok Hangi Burçla Uyum Sağlar?

Tutkunun ve çekiciliğin sembolü olan akrep burçlarının en çok hangi burçlarla anlaştığı merak konusudur. Akrep burcu kimlerle anlaşır gelin birlikte bakalım.

 • Akrep- Boğa Uyumu: Akrebin en iyi anlaştığı burç boğa burcudur diyebiliriz. Her iki burç da oldukça kıskanç ve sahiplenici olduğu için birbirinizi iyi anlarsınız. Sosyal ortamlarda bulunmaktan pek de keyif almayan boğa burcu ile evinizde hoşça vakit geç Birlikte film izleyebilir, müzik dinleyebilir ve yemek yapabilirsiniz. Kendi dünyanızda keyifle vakit geçirebileceğiniz boğa sizin en büyük şansınız olabilir.
 • Akrep- İkizler Uyumu: Oldukça sosyal, enerjik ve konuşkan olan ikizler erkeği ile ilişkiye başladığınızda kendinizi biraz rahatsız hissedebilirsiniz. Ancak ilerleyen dönemlerde partnerinizin bu enerjisi sizi de etkisi altına alacaktır. Kabuğunuza çekilmek istediğiniz zamanlarda dahi ikizlerin yardımı ile daha sosyal ve enerji dolu bir hale gelebilirsiniz.
 • Akrep- Yengeç Uyumu: Akrep burcu hangi burçla anlaşır sorusunun en net cevaplarından birisi de kesinlikle yengeç Nazik, duygusal ve anlayışlı olan yengeç erkekleri size istediğiniz ilgiyi ve heyecanı sunacaktır. Hoş sürprizlere ve inceliklere hazır olun deriz.
 • Akrep- Başak Uyumu: Sakin bir başak erkeği, duygulu bir akrep kadını için oldukça ideal bir sevgilidir. Kibar, anlayışlı ve centilmen bir başak burcunun yanında kendinizi hiç olmadığınız kadar huzurlu ve tamamlanmış hissedebilirsiniz. Ayakları yere sağlam basan bir başak erkeğinin karizmasından da etkilenmemek mümkün değil. Hayatınızdaki önemli adımlar için de size destek olacaktır.
 • Akrep- Akrep Uyumu: İki akrep burcunun birbiriyle tutkularını ve duygularını paylaşması oldukça kolay olacaktır. Ancak ikisi de kıskanç ve sahiplenici olduğundan kavgalar da kaçınılmazdır. Kavgalar olsa da güçlü duygu bağı sayesinde ilişkinizin uzun süreceğini söyleyebiliriz.
 • Akrep- Oğlak Uyumu: Gerçekçi ve zeki olan oğlak erkeği ile uyum sağlamanız kolay olacaktır. Gelecek planları net olan ve ayakları yere sağlam basan bir oğlağın yanında kendinizi güvende hissedersiniz. Romantizm noktasında zaman zaman yetersiz kalan oğlaklar bunu telafi etmenin bir yolunu mutlaka bulur. Sağlıklı ve uzun ömürlü bir ilişki sizi bekliyor diyebiliriz.
 • Akrep- Balık Uyumu: Hassas ve romantik olan başak erkeği ile son derece mutlu bir birlikteliğiniz olacak gibi görünü Balık erkeği sizi ne zaman rahat bırakması gerektiğini iyi bilir. Bazen ise nazik davranışları ile sizi kabuğunuzdan çıkmaya teşvik eder. İhtiyaç duyduğunuz tüm ilgi ve şefkati balık erkeğinde bulabilirsiniz. Anlayışlı ve hassas yapısı ile balık sizi kendine aşık edecek!