Akrep Burcu

Akrep Burcu

Akrep Burcu Özellikleri

Zodyak’ın sekizinci burcu olan akrep, son derece sabırlı ve tutkulu bir yaşam tarzına sahiptir. Akrep burcu insanı genellikle dikkatli, disiplinli, çalışkan, sabırlı, derinlemesine bilgi sahibi, ince ruhlu, dirençli ve fiziksel olarak çekicidir. Kadın ya da erkek olsun, domine etmeyi sever ve ilişkilerinde baskın tarafı oynar. Gizem ve tutku hayatının merkezidir diyebiliriz. İnsanları çözülmesi gereken bir bulmaca gibi görür ve ince zekası ile olayları irdeler. Akrep burcuyla beraberseniz hayatınız daha anlamlı ve yaşanılası hale gelecektir. Dilerseniz bu özellikleri daha yakından inceleyelim.

Akrep Burcu Genel Özellikleri

Gücün ve yenilenmenin gezegeni olan Plüton’un etkisinde olan akrep burcu oldukça yaratıcı ve zeki bir burçtur. Üretmeyi, düşünmeyi ve bilgi edinmeyi kendilerine adeta görev edinirler. Akrep özellikleri arasında üretkenliğe ve zekaya ayrı bir yer açmak gerekir. Her ne kadar soğukkanlı ve sakin görünseler de akrep burcu olan kişiler keskin bir zekaya ve sağduyuya sahiptir. Gözlerinden hiçbir detay kaçmaz ve olayları analitik değerlendirme noktasında zirvededirler diyebiliriz. Bir su burcu olan akrep tıpkı diğer su burçları gibi gizemli ve temkinlidir. İç güdülerine güvenir ve adımlarını aklıyla desteklediği iç güdülerine göre atar. Keskin zekası sayesinde ortamı iyi analiz eder ve hislerinin de yardımıyla en doğru kararı verir. Sır tutma konusunda da en iyi burç olduğunu söyleyebiliriz. Sırrınız akrep burcunda güvenle muhafaza edilir.

Kişisel Özellikleri

Dilerseniz akrep burcunun kişisel özelliklerine geçmeden önce akrep burcu hangi ay onu bir hatırlatalım. Akrep burcu 23 Ekim-21 Kasım tarihleri arasında doğanların burcudur. Zodyak’ın ikinci su burcu olan akrepler sabit burç kategorisinde değerlendirilir. Sabit bir burç olması sebebiyle duygularını dengelemede ve kendi duygularını yaşama konusunda oldukça ustadır. Karşısındaki insanın da duygu durumunu ve hislerini daha kuvvetli hale getirir. Duygulara önem verse de bunu diğer su grubunda bulunan burçlar gibi dışarıya gösteremez. O, duygularını içinde yaşamayı tercih eder. Eğer bir akrep kadını söz konusu ise orada incelikten ve hislerden izler bulabilirsiniz. Akrep kadını duygularını net bir şekilde ifade etmese ya da rahatlıkla dile getirmese de hal ve hareketlerinden sizi ne kadar sevdiğini kolayca anlayabilirsiniz. Akrep burcu kadını gibi akrep burcu erkeği de oldukça duygulu ve zariftir. Bu burcun insanları oldukça tutkulu ve iddialıdır. Risk almaktan çekinmezler. Evrenin işleyişini ve kurallarını keskin zekaları sayesinde algılamış ve hedeflerini bu doğrultuda çizmişlerdir. Kararlı ve belirleyici yapıları sayesinde ayakları her zaman yere sağlam basar.

Gizemli ve tutkulu davranışlarında ötürü onlara karşı bir çekim duymanız kaçınılmaz gibi görünüyor. Hayatları ile ilgili tüm detayları anlatmak kaçınır ve gizemli hallerini korumaya özen gösterirler. Kendileri ile ilgili sırları saklamakta ustadırlar. Sizin sırlarınız da akreplerde güvendedir. Hayatı ve hayatın döngülerini olduğu gibi kucaklayan bu burç liderlik özellikleri ile de kendini en sıralara taşımaktan çekinmez. Partnerine karşı da oldukça sadık ve güvenilir olan akrepler sığınılacak en doğru limandır diyebiliriz. Akrep burç özellikleri denilince gizem ve tutku ilk akla özellikler olsa da onların ince zekaları ve sadakatleri de gözden kaçırılmamalıdır. Özellikle akrep kadınları bu çekici  zekaları sayesinde karşı cinste merak uyandırma konusunda uzmandır. Hem bu kadar duygulu hem de zeki bir burç daha bulmak kolay olmayacak!

Akrep burcu kadını özellikleri saymakla bitmez belki ama onlar için Zümrüdüanka benzetmesi yapmak yerinde olacaktır. Akrep kadını o kadar güçlüdür ki küllerinden yeniden doğmayı her daim başarır. Hayatında karşılaştığı her türlü olumsuzluğa karşı dimdik durur ve gerektiğinde sıfırdan başlamayı bilir. Soğukkanlı oluşu ve cesur duruşu sayesinde hayatta aşamayacağı engel yoktur. Karşılaştığı olumsuzluklara anında ve doğru şekilde tepki verir. Durumu tüm yönleriyle derinlemesine analiz ederek en doğru çözümü bulur. Hisleri de onun kılavuzudur. Aklı ile iç güdülerini adeta bir kılıç gibi kullanır ve sorunu kökünden çözer.

Akrep kadını özellikleri bunlarla da sınırlı değildir. İçindeki eşsiz yaşama sevinci ile hayatınıza dokunur ve daha güçlü hissetmenizi sağlar. Her zaman güvenebileceğiniz bir dosttur sizler için. Sırlarınızı, kaygılarınızı, olumsuz düşüncelerinizi ve yaşadığınız negatif durumları onunla paylaşabilirsiniz. Size en doğru tavsiyeyi verecektir. Hoşgörülü ve şefkatli yaklaşımı ile kendinizi rahat hissedecek ve doğru kişiyi seçtiğinizi hemen anlayacaksınız. Dürüstlüğünden taviz vermeyen akrep kadınından eleştiri aldığınızda bunu bir madalya gibi taşıyacak ve olumsuz yönlerinizi kolayca değiştirebileceksiniz. O kadar samimi ve şefkatle yaklaşacak ki eleştirisi bile size verilmiş bir ödül gibi gelecektir.

Akrep kadını sonsuz aşkın peşindedir. Gelip geçici aşkları hayatında istemez. Sonsuz mutluluğun ve doğru kişinin peşinden koşar. Kendisi için en doğru kişiyi bulduğunda ise fedakarlık etmekten ve özveride bulunmaktan kaçınmaz. Değer verdiği kişi için her türlü zorluğa göğüs gerer. Cesurdur ve sadıktır. Cinsel açıdan değerlendirildiğinde ise fantezilerden hoşlanır ve yaratıcılığını kullanmaktan çekinmez. Cinsellik onun için hem fiziksel hemde ruhsal bir ihtiyaçtır. Akrep burcu için renkli bir cinsel yaşamı vardır diyebiliriz.

Fiziksel Özellikleri

Akrep burcu kadını derin bakışlara sahiptir. Delici bakışları başınızı döndürmeye yeter de artar. Yüzleri oval, çeneleri ise genellikle köşeli şekildedir. Dikkat çekici güzel gözlere ve dolgun dudaklara sahiptir. Akrep burcunun anlamı için genelde gizem ve tutku hakim demiştik. Dış görünüşlerinde de bu aura ön plandadır. Güzellikleri adeta büyüleyci ve gizemlidir. Onlara baktığınızda merak duygunuz perçinlenecek ve akrep kadınını daha yakından tanımak isteyeceksiniz. Genellikle balık etli olan bu kadınlar modayı da yakından takip ederek kendilerine en uygun kıyafet kombinlerini rahatlıkla yapar. Seksi ve çekici görünümleri sayesinde sizi kolayca etki alacaktır.

Akrep burcu yükseleni olan kişiler de dikkat çekici, güzel ya da karizmatiktir. Akrep burcunun tüm genel özelliklerini taşır. Ancak yükseleni akrep olan kişilerdeki tek fark aşırılıktır. Hayatı tüm yönleriyle değerlendiren ve kucaklayan akrep burcunun aksine, siyah ya da beyaz ayırımı yaparlar. Onlar için her durum uçlardadır. Yeni tanıştığı biri hakkında hızlı karar verir. O kişiyi ya çok sever ya da hiç sevmez. Duygularını uç noktalarda yaşayan bu yükselen akrep, bakışları ile de sizleri adeta delip geçer. Hayatının amacını bulmuş bir yükselen akrep, tıpkı akrep burcu gibi sağlam adımlar atacak ve harika işler başaracaktır.