Akrep Burcu Erkeği

Akrep Burcu Erkeği

Mars ve Plüton gezegenlerinin etkisi altında bulunan akrep burcu, Zodyak’ın sekizinci burcudur ve su grubunda yer alır. Akrep burcu denildiğinde elbette tutku, gizem ve sabır ilk akla gelen özellikler arasındadır. Oldukça sabırlı, disiplinli ve ayakları yere basan bu burcu eşsiz kılan özellikler nedir peki? Gelin hep birlikte akrep burcu erkeğinin özelliklerini inceleyelim.

Akrep Burcu Erkeği Temel Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcu erkeği her konuda güvenilirdir. Sırlarınız onunla güvende kalır. Planlarını ve hedeflerini herkesle kolay kolay paylaşmaz. Güvendiği ve sevdiği insanlarla da paylaşımda bulunmaktan kesinlikle kaçınmaz. Akrep erkeği ayakları yere sağlam basan bir karaktere sahiptir. Kendi işlerini bildiği şekilde halleder ve kimseden yardım istemez. Oldukça disiplinli olan bu burç gelecek planlarını ilmek ilmek işler ve bir program dahilinde çalışır. Her zaman ulaşmak istediği ciddi bir hedefi vardır ve o amacına ulaşana kadar da canla başla çalışır. Son derece duygusal ve merhametli olan akrep erkeği özgürlüğüne de oldukça düşkündür. Kısıtlanmak istemez, özgürlüğünün engellendiği durumlarda ise kendini soyutlar. Kendisini sürekli geliştirmeye meyilli olan akrep erkekleri yeni şeyler öğrenmeye de her zaman açıktır.

Akrep Burcu Erkeği Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Akrep  erkeği özellikleri denildiğinde fiziksel özelliklerden de bahsetmemek olmaz diye düşündük. Akrep erkeği fit bir vücuda sahiptir, çok fazla kilo almazlar. Boyları ne çok uzun ne de çok kısadır. Son derece orantılı bir vücuda ve yüze sahiptirler. Bakışları oldukça etkileyicidir. Açık alnı bulunan bu erkeklerin dolgun dudakları, ince telli saçları ve orantılı burunları vardır. Vücutları gibi yüzleri de oldukça orantılı ve çekicidir.

Akrep Burcu Erkeği Olumlu Özellikleri Nelerdir?

Lider ruhlu akrep erkeği genellikle yönetici kadrolarda kendine yer bulmaktadır. Meraklı bir yapıya sahiptir ve yeni şeyler öğrenerek kendini sürekli geliştirmek ister. Gerçekçidir ve ayakları yere sağlam basar. Hayatının her alanında kararlıdır ve hedeflerine ulaşmak için sıkı çalışır. Kimse onu amacından uzaklaştıramaz. İçlerindeki küçük çocuğu yaşatır ve bu yönüyle de oldukça eğlencelidir. Karar alırken temkinli davranır ve kimseye kolay kolay güvenmez. Tutku ve azim hayatının merkezindedir. Her işini tutkuyla yapar ve başarılı olur. Akrep burcu erkeği özellikleri göz önünde bulundurulduğunda başarısız bir hamleden söz edilemez. Onların hayatında her daim başarı kendine yer bulur.

Akrep Burcu Erkeği Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcu erkeğinin kimseye kolay kolay güvenmediğinden bahsetmiştik. Bu durum onların oldukça kuşkucu olmasına sebep olabilmektedir. İç dünyasında da karamsar düşüncelere sıkça yer vermektedir. Dışarıya karşı her ne kadar pozitif görünse de içinde karamsar bir yan vardır. Sevdiklerini de kimseyle paylaşmak istemez. Kıskanç ve ketumdur diyebiliriz. Ayrıca onları sinirlendirmek mantıklı olmayacaktır. İntikam alabilir ve kin tutabilir. Onu kıran ya da kızdıran birini hayatından derhal çıkarabilir. Aman akrepleri kızdırmayın!

Akrep Burcu Erkeği Aşk Hayatı

Son derece tutkulu olan akrep erkeği romantik ve sahiplenici bir aşık olabilir. Ancak güvenmediği biri ile ilişki yaşamak istemez. Sadakat akrep erkeği için olmazsa olmazdır. Gençlik yıllarında ciddi bir ilişki istemese de ilerleyen dönemlerde ciddi ilişkiye güvendiği bir kadınla yelken açabilir. Akrep burcu erkeği nasıl kadınlardan hoşlanır sorusunun cevabı basittir: Ona değer veren, sadık, güvenilir ve duygulu bir kadın. Akrep erkeği aşk konusunda oldukça hassas ve duygusaldır. Sevdiği kadına değer verir ve romantiktir. Partnerini mutlu etmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya gayret eder. Yeter ki sevsin ve güvensin!

Akrep burcu erkeği cinsellik konusunda da tutkuludur. Derin duygular beslediği partnerini cinsel anlamda da mutlu etmek ister. Ateşli ve romantik olan akrep erkeği için ten uyumu da önemli bir kriterdir.