2022 Yılı Makyaj Trendleri

2022 Yılı Makyaj Trendleri

2021 yılının hiç hayal ettiğimiz gibi geçmemesi, evlerimize kapanmak zorunda kalmamız mental olarak düşmemek için kendimize yönelmemizi sağladı. Kimimiz saçlarımızla daha çok ilgilendik kimimizse makyaj yaptık. Makyaj yapmayı bilmeyen kadınlar bile bu uzun pandemi sürecinde deneye deneye makyaj nasıl yapılır öğrendi. Hem eğitimin hem de iş hayatının online sisteme dönmesi bakımlı olmak için makyaj yapmaya devam etmemize neden oldu. Açık kameralardan kötü ve düşük enerji ile gözükmemek için doğal makyaj yaparak bakımlı ve soft gözükmeye devam ettik.

Her yıl makyaj trendi değişiyor. Geçen senenin modası bu yıl ile hiç benzer olmayabiliyor. 2021 yılında moda olan makyaj trendinin çok fazla uygulanamamış olması 2022 yılı makyaj trendlerini daha da çok belirledi. Bizler de sizin için 2022 yılı makyaj trendlerini derledik.

Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük hayatın koşuşturması, yoğunluk, düzensiz uyku cildimizin sağlığını da etkiliyor. Burada en çok dikkat etmemiz gereken doğal yollar ile cildimizi canlandırmak tabii. Düzenli bir şekilde uyumak, dengeli beslenmek, cildimizi iyi temizlemek ve güzel nemlendirmek sağlıklı bir görünüm için olmazsa olmazdır. Tabii bunların yanında yerine göre hafif ya da ağır bir makyaj ile de güzelliğimize güzellik katabiliriz.

Kusursuz bir makyaj için yapılması gereken ilk şey cildimizi iyice temizlemek ve güzelce nemlendirmek. Nemlendirilmemiş bir cilt üzerinde ne fondöten ne de pudra sağlıklı gözükmeyecek. Cildinizi iyice nemlendirdikten sonra yapmanız gereken ilk önce göz altlarınızı cildinizle uyumlu bir tonda olan göz altı kapatıcısı ile canlandırmak. Eğer günlük doğal bir makyaj yapmak istiyorsanız hafif bir pudra ya da BB krem eğer ağır makyaj yapmanız gerekiyorsa ince tabakalı cilt renginize uygun bir fondöten kullanmalısınız. Gözleriniz için ince bir eyeliner çekebilir eğer düzgün bir şekilde çekemiyorsanız öncesinde kalem ile çizerek üzerinden eyeliner ile geçebilirsiniz. Son olarak hafif bir allık ve ruj ile makyajınızı kusursuz bir hale getirebilirsiniz. Nasıl bir makyaj istediğinize karar veremiyorsanız makyaj modelleri fotoğraflarından yararlanabilirsiniz.

Makyaj Önerileri

2022 yılı makyaj trendleri oldukça renkli. Trendlerden geri kalmak istemiyorsanız yazımızı dikkatli bir şekilde okuyabilirsiniz. Öncelikle bu yıl için belirlenen trendde günlük ve doğal makyaj ön plana çıkıyor. Peki günlük makyaj nasıl yapılır?

Günlük makyaj yaparken ağır fondötenlere, farlara ve rujlara yer vermiyoruz. Bu yılın makyaj modasında bronz tonlar ve daha yumuşak rujlar yer alıyor. Eyeliner seçiminde ise trendde renkli eyeliner ön planda. Kozmetik markalarının da adeta birbirleri ile yarışır gibi ardı ardına çıkardığı renkli eyeliner ürünlerinden kendine en uygun olanı seçerek gözlerini ön plana çıkarabilirsin. İnce yapılı bir fondöten ya da pudra formatındaki fondötenlerden tercih edebilir ve hafif bir allık ile makyajını vurgulayabilirsin. Son olarak günlük makyaj yapacaksan şeftali ya da nude tonlarda hafif bir ruj ile makyajını sonlandırabilirsin.

2022 yılının makyaj trendi içinde yer alan bir diğer moda ise doğal makyajdan yana. Peki doğal makyaj nasıl yapılır?

Doğal makyaj demek yüzünüzde makyajın olup olmadığının belli olmaması ama yine de canlı bir görüntü sağlamak anlamına gelir. Aslında bakılırsa doğal makyaj yapmak oldukça kolay. İlk adımımız her zaman olduğu gibi cildimizi iyice temizlemek ve nemlendirmek. Sonrasında doğal görünümde olan hafif bitişli bir fondöten tercih etmek. Fondötenden sonra ise allık yerine hafif bronz tonlu bir aydınlatıcıyı elmacıklara kullanabilirsin. Hafif bir göz makyajı ki bizce en güzeli ten renginize uygun ince yapılı bir far kullanmak. Ruj olarak da dudak ve cilt tonunuza en yakın tondaki bir ruju kullanabilirsiniz. Böylece hem cildimiz ışıl ışıl gözükecek hem de makyaj yapıp yapmadığımız belli bile olmayacak.