20 Minimalist Dövme Modeli

20 Minimalist Dövme Modeli

Her geçen gün kendini yenileyen dövme sanatı, son yıllarda minimal dövme modelleri ile bizleri karşılıyor. Oldukça popüler hale gelmiş olan minimal dövmeler diğer dövme modelleri gibi vücudumuzda istediğimiz bölgeye özenle işleniyor. Bazen küçük bir kedi dövmesi bazen ise bir gezegen dövmesi ilgimizi çekiyor. Ayak bileklerimizden köprücük kemiğimize kadar vücudumuzun her yerine bu dövmeler oldukça yakışmaktadır. Özellikle kendisini farklı ya da marjinal olarak tanımlayan kadınların bir numaralı tercihi haline gelmiş olan minimal dövme modelleri sanatsal çizgide ilerlemeyi sürdürüyor.

İlgi Gören Dövme Modelleri

Burç Dövmeleri

Burç dövmeleri de oldukça ilgi görüyor. Burcunuza ait yıldız kümesini ya da burcunuzu sembolize eden şekli ister sırtınıza ister bileklerinize kolayca yaptırabilirsiniz. Oldukça şık bir görünüme sahip olan bu dövmenizi istediğiniz her yere yaptırıp severek taşıyacaksınız.

Kedileri çok seven ve kedi sahibi biriyseniz minimalist kedi dövmeleri de tam size göre! Kedinizi cildinizde sergileyebilir ve ona olan sevginizi dövmenizle pekiştirebilirsiniz.

‘Kendi gerçeğini yarat’ anlamına gelen Viking dövmeleri ile dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz.

Şık dövmeler arasında kendine yer edinmiş olan ay dövme modeli de son zamanlarda oldukça popüler. Ayın evrelerini ya da yalnızca hilal şeklini yaptırarak tarzınızda bir fark yaratmış olacaksınız.

Baykuş, kuş, fil, kaplan, şahin tüyü, çam ağacı, göz, nota ve çiçek modelleri ile de cildinizi bir tuval gibi gösterebilir ve bu sembolleri sergileyebilirsiniz. Her biri farklı anlamlara gelen bu minimal figürler ile hayatınıza derin bir anlam kattığınızı herkese gösterebilirsiniz. Dilerseniz sizin için özel bir anlamı olan bir figür ya da yazıyı da cildinize işletebilir ve severek taşıyabilirsiniz. Unutmayalım ki dövmeler hayatımıza anlam katar ve önem verdiklerimizi bizlere hatırlatır.